Каде живееме ние!? Ова што го кажа градоначалничката на Скопје пред цела јавност, мора да ги вклучи сите аларми во државата, без разлика дали е вистина!

Во вчерашното интервју на Канал 5, Данела Арсовска изнесе сериозно обвинување со кое веднаш треба да почнат да се занимаваат државните ограни. И да е вистина и да не е, имаат случај.

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете своја смешна слика или видео овде.

 • S напиша:

  Разликата е во тоа што човекојадците од СДСШ живи ги јадат своите жртви!!!
  Ај наздравје!!!

 • Nebiten напиша:

  Epa taka e koga igraš nečesno ke ti se dešava ova što ti se dešava sega,a ne veruvam deka e vistina zasto I ti si ja prodade dušičkata na gjavolot. Ostavka pod hitno I da te nema

 • Ласте напиша:

  Абе што ме интересира, врана на врана што сака нека прави.

  Што се па вие интересирате за врани? Гледајте за човека нешто!

 • Kurton напиша:

  Tie Gruevski go osudija za Mercedes kupen za vlada, eden kup vo zatvor za Sobranie protesti za ovaja zakani sto imala a i da imala so cisto se somnevam zosto taka igra…Narod ja glasa za edno i pod vistinski zakani preminuva vo SDS. Ajde be ziti se

 • Правник напиша:

  Драги редактори на Мотика,
  ако дотичната имала закани лични и конкретни како што вели таа, треба да се обрати лично со доказите во МВР за да се отвори случај, за да покрене цела постапка на истрага, докажување на фактичката состојба и решение на случајот односно правосилна судска одлука по целиот пријавен случај. Прашањето е: зошто не го пријавува и дали сето ова е само театар за народната маса?
  Да НЕ ме разберете погрешно, би сакал да видам од органите на управа: целосна постапка, процедура и разрешница од нејзиниот исказ. Во спротивно, да одговара и лично таа за изнесување на лажни изјави. Би сакал да живееме во нормална држава, а цел овој театар е спротивно на тоа. Размислувајте смирено и со ладни глави, и Ве замолувам да не реагирате бурно,(судејки по наслов) бидејки така само уште толку ги разгнетувате Вашите читатели. Поздрав

 • goran напиша:

  ЗНАЧИ ОВАА ЈА ИЗБРА ВМРО И СИТЕ ОПОЗИЦИСКИ ПАРТИИ И СЕГА Е СО СДС СЕВЕРЏАНИСТАН И ЦРПКО ЗАЕВ И ЌУРАН ТАЧЕ
  ЈАВНО ВЕЛИ МИЦКОВСКИ И СЕ ЗАКАНУВАЛ И СУДСТВОТО Е СЕВЕРЏАНСКО И АЈДЕ ГОНЕЊЕ НА МИЦКОВСКИ.
  НО ТРЕБА ДА ДАДЕ ОСТАВКА И ДА ИМА ИЗБОРИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ И НЕКА СЕ КАДИДИРА И ЌЕ ПОБЕДИ , МАЛУ СУТРА ШТО ВЕЛИ МАЛОУМНИК ЦРПКО ЗАЕВ ЛОПУЖА.
  ПОЗДРАВ ДО РЕДАКЦИЈА МОТИКА И САМО ОВАА , СДС СЕВЕРЏАНИСТАН ЈА УНИШТИ МАКЕДОНИЈА, А ВИЕ ЗА ОВАА ПРОДАДЕНА ДУША ЗБОРУВАТЕ.

 • goran напиша:

  ЗНАЧИ ОВАА ЈА ИЗБРА ВМРО И СИТЕ ОПОЗИЦИСКИ ПАРТИИ И СЕГА Е СО СДС СЕВЕРЏАНИСТАН И ЦРПКО ЗАЕВ И ЌУРАН ТАЧЕ
  ЈАВНО ВЕЛИ МИЦКОВСКИ И СЕ ЗАКАНУВАЛ И СУДСТВОТО Е СЕВЕРЏАНСКО И АЈДЕ ГОНЕЊЕ НА МИЦКОВСКИ.
  НО ТРЕБА ДА ДАДЕ ОСТАВКА И ДА ИМА ИЗБОРИ ЗА ГРАДОНАЧАЛНИК НА СКОПЈЕ И НЕКА СЕ КАДИДИРА И ЌЕ ПОБЕДИ , МАЛУ СУТРА ШТО ВЕЛИ МАЛОУМНИК ЦРПКО ЗАЕВ ЛОПУЖА.
  ПОЗДРАВ ДО РЕДАКЦИЈА МОТИКА И САМО ОВАА , СДС СЕВЕРЏАНИСТАН ЈА УНИШТИ МАКЕДОНИЈА, А ВИЕ ЗА ОВАА ПРОДАДЕНА ДУША ЗБОРУВАТЕ.
  НИ СЕ СЛУЧУВА ПАЈАК АРАЧИНОВО, ПАЈАК СИНОТ НА ОНОЈ ФАШИСТ ЏАФЕРИ, ПАЈАК ФЛЕШЕРИ, ПАЈАК ЗНАМИЊА, ПАЈАК ВИКТОР ДИМОВСКИ И МНОГУ ПАЈАЦИ, А ВАА НЕКА ДАДЕ ОСТАВКА И ДА ОДИ НА ИЗБОРИ ПАК.

 • N . N . напиша:

  Mi e krivo za Ruskovska sto ja trgnaa sto pravese ubavi raboti ,a ovaa go blokira celo Skopje i uste e na vlast ……Bravo MAKEDONIO sto si poglup poise si platen ….Glasajte penzioneri P M za bespari vozenje ama avtobus nema da vidite ….

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.