Како би изгледале со фризура, некои од најпознатите 17 ќелавици на светот?

Холивудските ѕвезди одамна докажаа дека не треба да имате бујна коса и раскошни локни за да ја освоите љубовта и признанието на гледачите ширум светот. Понекогаш се чини дека кратката фризура или целосниот недостаток на коса на главата ги прави мажите помажествени и привлечни. Решивме да користиме модерна технологија и вештачка интелигенција за да видиме како ќе изгледаат познатите згодни мажи со и без модерни фризури.

 

1. Стенли Кучи

 

2. Тери О’Квин

 

3. Вин Дизел

 

4. Џон Малкович

 

5. Шекил О’Нил

 

6. Били Зејн

 

7. Џејсон Статам

 

8. Бен Кингсли

 

9. Марк Стронг

 

10. Вуди Харелсон

 

11. Семјуел Л. Џексон

 

12. Џон Траволта

 

13. Патрик Стјуарт

 

14. Брус Вилис

 

15. Зинедин Зидан

 

16. Двејн Џонсон

 

17. Кори Стол