Како изгледа шаторот од 3000 евра кој е додаток на „Cybertruck“ на „Tesla“: Зошто производот не е како што се рекламира и дали вреди за парите?

„Cybertruck“ на „Tesla“ и неговиот придружен шатор „Basecamp“ предизвикаа гнев кај клиентите поради неисполнетите очекувања и неисполнетите ветувања. Со цена од 3.000 долари, шаторот не го надминува рекламираното „камперско искуство“ и „ултра-мек душек“. Видеата и сликите споделени од новите сопственици откриваат основна екстензија на церада наместо ветените функции како што се заштитните прозорци и удобен простор за семејството.

 

 

Инсталирањето на шаторот бара стручна помош во сервисен центар на „Tesla“, спротивно на рекламираната едноставност. Рачната пумпа за надувување додава на поставувањето кое одзема многу време. Недостасува нагласената функција за автоматско израмнување „Tent Mode“ во шаторот, што предизвикува загриженост за удобноста на наклонетите површини.

 

 

Клиентите изразуваат разочарување и фрустрација, покажувајќи дека шаторот потсетува на „логор за бездомници“ и критикувајќи ја „Тесла“ за недостатокот на транспарентност во однос на карактеристиките.

 

 

Проблемите со ‘рѓа на „Cybertruck“, исто така, беа пријавени набргу по купувањето, што дополнително го зголеми скептицизмот на потрошувачите и покрај позитивните аспекти како неговиот дизајн и квалитет на возење. Севкупно, „Cybertruck“ и шаторот „Basecamp“ се соочуваат со критики за нивната висока цена и неисполнетите ветувања, оставајќи ги купувачите да се сомневаат во нивната вредност.

 • Васе напиша:

  Америчка финта ти е тоа! Се сеќавата кога почна да се продава АјФон без слушалки, без полнач, only phone!
  Сите ги критикуваа, а сега, сите го прифатија тој тренд (освен исклучоци)!
  Се сеќавам 2006 сакав да купам Голф 6. Цена на основниот модел беше 14,999 евра (сега на Голф 8 е 29,999)!
  Го гледам, нема алуминиумски бандаши, нема касетофон, нема ништо! Се се доплаќа!!!

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *