Како изгледаат 13 победнички на „Мис на светот“, по дома, без шминка и без свечени тоалети?

Сите победнички на „Мис Универзум“ поседуваат извонредна убавина, но надвор од нивните круни, секоја од нив има уникатно и подеднакво инспиративно животно искуство. Поради тоа што нудат погледи во нивниот секојдневен живот на нивните социјални мрежи, можеме да ги видиме различните карактери на овие жени. Ова исто така ни овозможува да бидеме сведоци како ја прикажуваат својата природна убавина без шминка и во секојдневна облека.

 

1. Мис Универзум 2009, Стефанија Фернандез- Венецуела

 

2. Мис Универзум 2010, Ксимена Наварете- Мексико

 

3. Мис Универзум 2011- Лејла Лопес- Ангола

 

4. Мис Универзум 2012, Оливија Кулпо- САД

 

5. Мис Универзум 2013, Габриела Ислер- Венецуела

 

6. Мис Универзум 2014, Паулина Вега- Колумбија

 

7. Мис Универзум 2015, Пиа Вурцбах- Филипини

 

8. Мис Универзум 2016, Ирис Митенаер- Франција

 

9. Мис Универзум 2017, Деми Ли Тебоу, Јужна Африка

 

10. Мис Универзум 2018, Катриона Греј, Филипини

 

11. Мис Универзум 2019, Зозибини Тунзи, Јужна Африка

 

12. Мис Универзум 2020, Андреа Меза, Мексико

 

13. Мис Универзум 2021, Харназ Санду, Индија

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *