Како изгледаат СЕГА, 10 филмски парови по кои лудувавме НЕКОГАШ

Без разлика дали се работи за комедија, драма, трилер, па дури и хорор, во повеќето филмови и ТВ серии постои романтична врска што го прави времето на екранот уште попријатно. И додека за глума е потребен вистински талент, потребна е уште поголема способност да се убедат гледачите дека хемијата меѓу паровите всушност не е реална, туку е, всушност, измама.

Времето лета навистина брзо, а ние решивме да откриеме како изгледаат нашите некогаш омилени филмски парови сега.

1. Џон Кјузак и Ајон Скај (Лојд Доблер и Дајан Корт, „Кажи што било…“ )

2. Мајкл Нури и Џенифер Билс (Ник Харли и Алекс Овенс, Флешденс )

3. Барбра Стрејсенд и Крис Кристоферсон (Естер Хофман Џон и Норман Хауард, „Ѕвездата е родена“ )

4. Дајан Китон и Вуди Ален (Ени Хол и Алви Сингер, „Ени Хол“)

5. Миа Фароу и Роберт Редфорд (Дејзи Бјукенан и Џеј Гетсби, „Големиот Гетсби“)

6. Кевин Костнер и Сузан Сарандон (Краш Дејвис и Ени Савој, „Бул Дурам“)

7. Кели Мекгилис и Том Круз (Чарли и Маверик, „Топ Ган“)

8. Курт Расел и Голди Хоун (Дин Профит и Џоана, Ени, „Оверборд“)

9. Мелани Грифит и Харисон Форд (Тес Мекгил и Џек Тренер, „Работлива девојка“)

10. Ким Катрал и Ендру Мекарти (Еми и Џонатан Свичер, „Манекен“)

Која филмска двојка од овие ви е омилена?

 

Многу сакате да играте игри, но не сакате да ги симнувате? Мотика има совршено решение за вас. Посетете го каналот Игротека и уживајте во најзабавните игри без обврски.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *