Како крадат македонските политичари? (виц)

Разговараат искусен и неискусен македонски политичар. Неискусниот го прашува:
– Колега, не можам да разберам. Народот се жали дека е сиромашен, а ние цело време си крадеме. Ако народот нема пари, од кого тогаш крадеме ние?
Искусниот му објаснува:
– Еее, колега има уште многу да учиш. Кога народот ќе те изгласа, тоа ти е исто како да ти дал право да земаш неограничено кредити на негово име. Пари има само треба да знаеш како да ги земеш.

  • Zemits machine напиша:

    Thanks, I have recently been searching for details about this subject for ages and yours is the best I’ve discovered so far.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *