Како младите Британци го прославија Велигден?

Англичаните го „нападнаа“ градот во петокот навечер за бурно да го прослават четиридневниот викенд. Улиците на Њукасл и Лидс беа преполни со посетители за да го искористат максимумот од празничниот викенд. Но, исто така и полициските сили исто така излегоа на улиците – при што еден маж во центарот на градот Њукасл мораше да биде придружуван од полицијата. Во Њукасл посетителите ужувале полуголи на температури до пет степени во потрага по ноќна забава, додека во Лидс температурата била шест степени.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *