Како од бајка! Девојка создава волшебни фотографии од деца на кои нема да останете рамнодушни

Марија Пресер е талентирана девојка од Буенос Арес, Аргентина. Таа е специјализирана за фотографирање на мали преслатки деца. Марија ја споделува својата работа на „Инстаграм“, кадешто има речиси 85.000 следбеници.
„Јас сум страствена за фотографирање на деца и она што тие го прават. Детството е полно со изненадувања, нежност и мир, а тоа на многу начини може да биде пријатно за нашиот ум. Со години одржувам работилници по детска фотографија на отворено и семинари, во Латинска Америка, САД и Шпанија“, вели Марија.

Во прилог погледнете дел од некои нејзини фотографии.

 

  • Васе напиша:

    Има талент момето!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.