Како Струга нема друга: Пропаднал кејот од октомври и нема кој да го поправи, а еве сезона дојде, туристи снимаат

Како и многу други работи во државата што пропаднаа и нема кој да ги поправи.

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете своја смешна слика или видео овде.

 • Васе напиша:

  Туристите треба да разберат дека сеуште се одлучува кој е надлежен:
  а) Министерство за култура,
  б) Град Струга,
  в) Разно.
  Сеа, че се најден некој средношколец и ќе го копира прашањево и че го објави на Вибер група!

 • Nenormalen напиша:

  Zatoa sto gi iskoristija parite za ringovi za borba so kucinja, za srekja informiran e evropskiot i medjunaroden faktor

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *