Како тешкиот живот на Киану Ривс покрај прекрасен актер го направил и прекрасен брат за неговите сестри

Киану Ривс е добро познат по неговата посветеност на филмската индустрија, а неговите приказни за великодушноста станаа холивудско злато. Всушност, неговата добротворна акција започна дома со неговите сестри, кои ги смета за многу драги. И исто како и во филмовите за Џон Вик, тој им покажува на обожавателите дека никој не се меша со неговото семејство, бидејќи актерот е неверојатно посветен на семејството и во реалниот живот.

Раните години на Кијану Ривс

Пред да порасне во големиот брат, актерот доживеал тешко детство. Кога имал само 3 години, татко му го напуштил семејството, а последен пат актерот го видел кога имал само 13 години. По тој настан, неговата мајка имала многу партнери, поради што неговиот живот се вртел околу „човекот на моментот“. Неговите биолошки родители имале само 2 деца заедно, Киану и Ким.

Ривс има и 2 полусестри: Карина, од врската на неговата мајка и Ема, од другата сопруга на неговиот отуѓен татко. И покрај тоа што го немало татко му за време на неговите адолесценти, ѕвездата на „Матрикс “ порасна за да стане заштитник на семејството и омилен постар брат на сите. Покрај тоа, тој останува неверојатно близок со својата мајка, па дури и соработувал со своите сестри на филмовите.

 

Кијану Ривс ја жртвуваше својата кариера за закрепнување на неговата сестра Ким Ривс.

Во 1991 година, биолошката сестра на актерот, Ким Ривс, се разболела додека неговата кариера беше на врвот. Тој требало да се појави во продолженијата на блокбастерот „Матрикс“, но ставајќи приоритет на здравјето на неговата сестра, тој одлучил да го одложи снимањето. Тогашната ѕвезда која брзо растеше го продала својот дом за да се доближи до својата сестра и да ѝ ја обезбеди потребната нега, вклучително и чистење на нејзината куќа и подготвување оброци.

 

Ким е сестрата на Кијану Ривс и негов најдобар пријател

Киану Ривс направи се за да биде покрај својата сестра на патот до закпренување. Тој всушност ѝ помагал во лекувањето 10 години. Еден семеен пријател се сеќава како го гледал Ривс како ја држи за рака Ким Ривс секој ден кога ја посетувал во болница. Објаснувањето на актерот беше едноставно: „Таа секогаш беше тука за мене, знаете. Секогаш ќе бидам тука за неа“.

Покрај тоа, Ким Ривс го опиша својот брат како „нејзиниот принц“ и додаде: „Тој го слуша секој збор, секоја запирка после секој збор што го кажувате“. Деновиве Ким Ривс закрепна и е во добра здравствена состојба, наводно живее во Рим и има релативно низок профил. Таа ја напиша и глумеше во „Бојата на водата“ во 2002 година .

 

Киану Ривс исто така ја поддржува и заштитува својата полусестра Карина.

Карина Милер е сестрата на Киану Ривс од третиот брак на мајка му со рок промоторот Роберт Милер. Милер е продуцент и актерка позната по „To The Bone“ од 2017 година, во која Ривс глуми заедно со Лили Колинс. Таа е исто така позната по продукцијата на Semper Fi (Brothers in Arms). Згора на тоа, Ривс и Милер неколку пати се видени заедно на црвениот тепих. Ривс ја поддржа својата сестра со тоа што ѝ се придружи во Лос Анџелес за прикажувањето на „Semper Fi“ во 2019 година.

 

Ривс блеска додека зборува за Милер и нејзините филмски достигнувања, пофалувајќи ја нејзината работа и зборувајќи за тоа колку е горд на она што таа го прави. Покрај тоа, Милер откри колку нејзиниот брат ја поддржувал нејзината кариера во филмската индустрија и ја изрази својата благодарност, велејќи : „Тој отсекогаш ми даваше толку поддршка и беше толку заштитнички кон мене да ја правам мојата работа. Секогаш навистина го ценам тоа“.

Што најмногу ви се допаѓа кај Киану Ривс, а кој е вашиот омилен филм? Би сакале да го слушнеме вашето мислење во делот за коментари подолу.

 

 • Amerikanec напиша:

  Abe vie od Motika pojma si nemate
  Ja ostavil karierata na vrvot vo 1991,a trebalo da go snimi prodolzenioto na Matrix
  Proverete na Google koja godina e prviot del
  Strasna rabota,samo prevedi nekoj tekst od na net,pa kako ke izlezit taka.

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.