Какви се цените во Охрид оваа сезона. Дали мислите дека овие цени се океј за туристичко место како Охрид?

Нашата Симона, која воедно е и блогер за храна и избалансирани оброци, ги документираше на нејзиниот инстаграм профил цените во Охрид. И на крајот ни поставува едно прашање. Дали мислите дека овие цени се во ред за туристичко место како Охрид?

И што мислите во однос на цените во Бугарија? ОВДЕ можете да ги видите и тие.

 

  • Анита напиша:

    Ова ѓевречево со се патни трошоци да не е 40 денари. Секаков вид на ѓеврек – обичен, варен, лиснат… е 20 денари. Така да една погрешна информација го прават целово видео дезинформација!!!

  • Aleksandar напиша:

    Mozebi cenite ne se vo red , jas kako ohriganec sum turist cela godina, a poslednoto prasanje ne vredi da se odgovara. Sto mu fali na Ohrid?

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *