Какви се мажите од 20 до 60 години? (виц)

Четворица мажи по бродолом завршуваат на пуст остров. Откако го обиколиле островот, виделе дека многу блиску има уште еден остров, населен само со голи жени.
Дваесетгодишниот:
– Ајде да пливаме до таму! – и веднаш се фрлил во вода.
Триесетгодишниот:
– Може да има ајкули… Ајде да направиме сплав!
Четириесетгодишниот:
– Е како па да не… ќе пливаме! Тие нека дојдат!
Шеесетгодишниот:
– Што ќе пливаме натаму-наваму? И од тука сѐ добро се гледа…

  • Zemits machine напиша:

    Its such as you learn my mind! You appear to understand a lot about this, such as you wrote the e book in it or something. I think that you could do with a few percent to drive the message home a little bit, however instead of that, this is excellent blog. An excellent read. I’ll certainly be back.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *