„Камера на дивината“ – Човек поставил камера во шумата и ги снима сите диви животни кои поминуваат преку водата, од верверици до мечки

Роберт Буш е страствен човек, кој води страница на Фејсбук наречена „Камера за диви животни во Пенсилванија на Боб“.

Поставил тајна камера на трупец за да сними снимки од сите различни животни што минувале низ него. Резултатот е релаксирачко видео во кое се прикажани сите видови на диви животни, вклучувајќи црна мечка, верверица, којот, мисирка и голем роговиден був.

Уживајте.

 

  • Nita напиша:

    Nisto nevoobicaeno, Opstanok

  • Nita напиша:

    Nisto nevoobicaeno, Opstanok,…i vo divinata postoi sluh za opstanok ,no ovde se slusase zuborot na vodata,a ne glasovite od divinata koi za,ne sekogo, se nepoznati,zavisno za koe zivotno se raboti…

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.