Канадски педијатар: „Посетив вонземски брод, ја видов иднината на човештвото и тоа што го видов ќе се случи до 2046“

Канадскиот жител на Торонто, Овен Рос, во 2020 година тврдеше дека бил киднапиран од вонземјани и тие му ја покажале иднината на Канада и САД. 38-годишниот педијатар неочекувано исчезнал во мај истата година. Ниту роднините, ниту пријателите, ниту колегите од работа не знаеле што се случило со него и каде е повеќе од 3 дена. Најчудно е што исчезнувањето се случило точно среде работниот ден. Овен влегол во својата канцеларија, видел неколку пациенти, а потоа буквално исчезнал. Единствениот излез од собата бил прозорецот на 4-ти кат, но камерата на покривот на зградата спротивна, овозможила со сигурност да се утврди дека не е користена.

Мистериозното исчезнување на Овен било пријавено во полиција. Обидите логично да се објасни исчезнувањето биле неуспешни. Не изгледаше како да е исценирано или некаква шега. Најверојатно потрагата ќе завршеше залудно доколку човекот не се вратеше сам. Згора на тоа, со изненадувачки и во исто време страшни информации. Првото нешто што го направил исконтактирал со семејството и отишол дома.

 

Неговиот изглед бил вознемирувачки. Овен бил многу загрижен, конечно се собрал и раскажал за се што му се случило. Детскиот лекар уверувал дека го киднапирале или вонземјани или луѓе од иднината. Тој се нашол во тркалезна црна соба, каде што имало неколку суштества кои личеле на луѓе во необични костими кои потсетуваат на вселенски одела. Рос се обидел да открие кои се тие и што им треба, но одговор немало. Во одреден момент дури му се чинело дека тоа не се живи суштества, туку скулптури, но кога почнале да се движат, неговите сомнежи исчезнале.

На подот во средината на салата имало мала бина. Светлата се изгаснале насекаде, човекот се исплашил, силен зрак удрил од таванот директно на оваа сцена. На неа се појавила слика на Земјата. Овен јасно направил мапа на нашата планета. Таа почнала да се менува. Подолу, каде што требало да биде Антарктикот, имало мала дамка. Африка, Австралија, Европа, дел од Азија и речиси цела Северна Америка биле целосно или делумно под вода.

Во аголот човекот го забележал бројот 2046. Според Канаѓанецот, му била покажана иднината на нашата планета. Мразот се топи, нивото на морето значително се зголемува. Во такви услови огромен број земји заедно со големите градови ќе бидат под вода. Ако денес приближно 29% е копно, тогаш до средината на 21 век оваа бројка ќе се намали на 19%. И до крајот на 21 век, тоа ќе биде околу 10%. Потоа сликата се променила. Човекот видел нешто чудно.

Целата планета била покриена со вода. Луѓето живееле исклучиво на вештачки структури на површината на океанот. Тие личеле на скелиња – огромен број од многу километри цевки, на врвот на кои имало вистински пловечки градови. Цивилизацијата била вратена назад во минатото, бидејќи било невозможно да се извлечат потребните минерали во такви услови. Овен не можел да разбере – дали му ја покажуваа Земјата? Дали иднината на човештвото навистина е за опстанок меѓу бескрајното море?

 

По сето ова „шоу“ човекот конечно бил контактиран. Еден од присутните кажал нешто во мала „кутија“ што наликуваше на воки-токи или слично, и го превел кажаното на англиски. Од Канаѓанецот било побарано да ја напушти Земјата со своето семејство, бидејќи во наредните децении ќе има сериозни катаклизми и невидени промени. Рос размислувал за тоа и одлучил дека ќе остане. Ова е неговиот дом, решил на што повеќе познаници и обични луѓе да им раскаже за тоа што го видел и да ги предупреди за претстојна катастрофа.

Од 2020 година, Овен Рос беше прикажан неколку пати на подкасти и разни локални радио емисии. Човекот не можеше понатаму да ги унапредува своите идеи. Сега тој активно работи да заштеди пари за да купи недвижен имот на „безбедно“ место. Калгари и Едмонтон се меѓу опциите што се разгледуваат.

Интересно, климатските научници ги потврдуваат сликите што ги видел Овен. Веќе денеска екологистите алармираат. Според експертите, до крајот на векот, цела Австралија и Микронезија, Европа и Русија до Далечниот Исток, Југоисточна Азија, сите брегови на Африка, Јужна Америка, со исклучок на планините и поголемиот дел од Централна и Северна Америка можеби е под вода. Најмалку ќе настрадаат Монголија и Кина.

Дали мислите дека приказната на Канаѓанецот е вистинита? Заканата од пораст на водите на Светскиот океан е итно на дневен ред. Овој процес е под влијание на повеќе фактори, а некои од нив, за жал, се надвор од контрола на луѓето, па до еден или друг степен оваа појава допрва ќе се случува.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

 • Ljube напиша:

  Zolta stampa…
  Hahahaha
  I togas mrmorecot ja vitkase cokoladata
  Se razbudi celiot ispoten…
  Dosta so gluposti pisenje aman veke. Prevedete nesto pametno…

 • anti mirka напиша:

  ваков крш ниту небањатата класна кај гнидата палчо у емисија, нема да можеа да смислат

 • dimce напиша:

  Ima film so Kevin Costner kada cela planeta e pod voda{postar film}!?!?!?

 • Budimko напиша:

  Dolgot na Grcija e 600 milijardi evra i kamati okolu 300 milijardi. Godisniot budjet e im e 40 milijardi evra….eden milenium ke im bide potreben za dojdat do vrakanje, a 200 g. veke imaat potroseno. E toa se vonzemjani, a ne ovie so kanagjanecot!

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *