Интересно

Плавушата реши да зготви нешто во живо за своите фанови на интернет, се дотера во минич и шоуто може да започне

Девојкава има преголема желба да стане врвна готвачка, но претрпе невиден стрес. Наравоучение: „Не обидувајте се со трикови во кујната, кои што сте ги виделе на интернет, за да не си го загрозите сопствениот живот“.

„Не го изговарајте бројот 10“: Невообичаено племе на најпосакувани жени каде што не смеете да свиркате

Најголемата етничка група во Кенија се нарекува Кикују и се верува дека дошла таму од Западна Африка, заедно со другите народи Банту. Отпрвин се занимавале со лов и собирање овошје, но набрзо почнале да се занимаваат со земјоделство, што им овозможило плодна вулканска почва околу планината Кени и Ланка Абердаре. И додека жените одгледувале слатки

Како изгледа една ноќ од животот на една девојка – месечар

Доста интересен и недоволно проучен е моментот кога се будиме во ниедно време од ноќта и почнуваме да зборуваме сами со себе. Многумина го искусиле тоа и верувам дека се смееле до солзи. Посебно мигот кога ќе запалиш светло и ќе сватиш дека тоа било само сон. Кај месечарите ова искуство е малку поекстремно.

7 разлики меѓу мажите и жените за кои многу малку луѓе знаат

Луѓето и шимпанзата се послични еден на друг отколку мажите и жените. Ова е толку…невистинито. Всушност, мажите и жените можат да бидат слични околу 99,7%. Но, тие 0,3% нѐ прават сосема различни и додаваат некои специфични карактеристики во нашите животи. 1. Жените можеби поминуваат повеќе време во тоалетот Но, зошто има толку многу мемиња и

Мамо, гра*ите ти се премногу ниски!

Девојчето знае што се бара во денешно време и ѝ дава инструкции на својата мајка. Факт е дека и децаат почнаа да добивааат погрешна слика за тоа што значи убаво женско тело. Благодарение на трендот на објавување обработени фотографии од девојки кои наводно изгледаат суперфит и суперзгодни се губи вредноста на класичната природната убавина.

Паметен „град“ во групна сопственост: Чудо изградено од нула во Јужна Кореја

Меѓународниот деловен округ Сонгдо во северозападна Јужна Кореја е една од најголемите и најимпресивните групни инвестиции во недвижности во историјата. Станува збор за таканаречен „паметен град“ вреден околу 40 милијарди долари, кој се простира на 6 квадратни километри покрај Жолтото Море во Инчеон. Сонгдо е во сопственост на три компании – американските брокери за недвижности

Рекордни победници и губитници, сјај и кавги: 7 интересни факти за Евровизија

Омилената европска забава на многу луѓе денес има свој годишен врв, Евровизија. Ние пораснавме со неа, а за многу познати музичари таа беше отскочна даска во нивната кариера. Откријте нешто необично за музичарите и други интересни работи кои можеби не сте ги знаеле за Евровизија: 1. Да се развесели и обедини Европа по Втората светска

Девојка на денот: 29-годишната американска диџејка Шантел Џефрис

Првиот сингл го издала во 2018 година за издавачката куќа Universal Music Group и песната стигна до 10-то место на Топ листата на реномираното списание Билборд. Тој успех ѝ бил доволен да се пробие во светот на диџејството, а веројатно голем удел во тоа има и нејзиниот изглед.

Како изгледаат ѕвездите од „Петтиот елемент“ 25 години по неговата премиера

Петтиот елемент е еден од најомилените филмови многу љубители на киното. Со задоволство се сеќаваме на Мила Јовович во ликот со кој нејзината кариера почна да издигнува. Со текот на времето, тој стана култен класик и безвременски филм. Меѓутоа, времето не им простува на актерите, а сега тие се многу различни од она што беа

Роналдо на заслужен одмор заедно со Георгина, после трагичната загуба на нивното бебе минатиот месец

Како еден од најефикасните играчи на Манчестер Јунајтед, Роналдо отиде на одмор со својата партнерка Георгина. Не го откриваат местото, но според објавените слики поминуваат квалитетно време заедно. Откако објавија во Октомври минатата година дека очекуваат близнаци со нетрпение го чекаа моментот на нивното доаѓање на овој свет. За жал, минатиот месец објавија дека од

Лионел Меси ја предводи листата на Форбс за спортски богаташи, а еве колкаво е неговото и богатството на неговите колеги

Лионел Меси беше најплатен спортист во светот во минатата година, според годишната листа на Форбс објавена во средата, на која напаѓачот на Пари Сен Жермен беше пред Леброн Џејмс од НБА и Кристијано Роналдо од Манчестер Јунајтед. Меси заработил 130 милиони долари (107 милиони фунти), бројка што вклучува 55 милиони долари (45 милиони фунти) реклами,

„Не замислував вака да си заминам“: Шеф од Твитер доби отказ додека е на „татковско отсуство“ и не е единствениот кој „леташе од работа“

Високо рангиран вработен на Твитер, кој беше отпуштен додека беше на татковско отсуство, вели дека е „разочаран“, но се надева дека „најдобрите денови на Твитер сѐ уште се пред него“ додека Илон Маск го финализира преземањето од 44 милијарди долари. Шефот на производите за широка потрошувачка, Кајвон Бејкпур, беше отпуштен во четвртокот, бидејќи Маск го

Крадците во денешно време станаа толку дрски што не се ни кријат кога крадат! Кога можат политичарите, зотшо не и народот?!

Крадецот си ги сече бакарните цевки јавно пред сите, среде бел ден, не се крие од никого и нема што да му замериме. Штом и крадењето стана јавна професија, тоа би значело дека општеството добива нов облик со поинакви вредности.

Постар брачен пар од Индија го тужи својот син затоа што не добиле внуче и бараат оштета од 620.000 евра

Пензиониран брачен пар од Индија, Сајнеев Прасад, 61, и неговата жена Садана, 57, го тужат сопствениот син за претрпена „ментална агонија“, бидејќи сѐ уште не добиле внуче. Бараат оштета со висина од 620.000 евра. Тие велат дека нивниот син Шреј Сагар и неговата жена Шубанги имаат договорен брак од 2016 година, но сѐ уште немаат

Изграден во дупка во карпа: Чудо старо 800 години кое многумина и денес сакаат да го посетат

Над кањонот на реката Каларитикос во планинскиот венец Атаманика е скриен манастир на православната црква посветен на Богородица. Тоа е манастирот Кипинас – еден од најубавите и највпечатливите комплекси од ваков вид во Грција. Манастирот се наоѓа во предградие на Епир, а бил изграден во 1212 година на влезот во пештера во карпата. На ова

Погледнете го раскошот на новиот дом на Крис Џенер, овие денови сите зборуваат за нејзината империја од 37 милиони долари!

Деновиве е објавен трејлер за новата епизода од реалното шоу „Кардашијанс“, кој предизвика голем интерес кај јавноста, а во кој Клои Кардашијан не може да престане да се восхитува на деталите за новиот дом на нејзината мајка Крис Џенер и нејзиниот начин на живот, а тоа се, во најмала рака, раскошно. „Маса, завеси, мала масичка

Како ќе изгледа „светот без работа“ и дали е поблиску отколку што мислиме?

Можете ли да замислите свет каде што нема работа? Многу песимисти тоа долго време го замислуваа, не занемарувајќи дека „роботите ќе ни ги преземат работните места“ и дека нема да ни остане ништо. Оптимистите веруваат дека ова никогаш нема целосно да се случи. Даниел Саскинд, британски доктор по економија и футуролог, се опишува себеси како