Интересно

Реакциите на Меси и на Роналдо кога ја видоа швајцарската професионална фудбалерка Алиша Леман

Алиша Леман моментално игра за Астон Вила, а за нејзиниот љубовен живот, познато е дека таа беше во врска со швајцарската соиграчка Рамона Бахман од 2018 до 2021 година. И како што е ред, секој маж, па така и Меси и Роналдо, мислат дека можат да ја „конвертираат“, или барем да ја направат „би“.

Прашање на време беше кога навивачите ќе го решат најголемиот проблем во Катар, а решението е овој двоглед со двојна намена

Како што сите многу добро знаеме, најголемиот проблем на ова светско првенство не беше виножитото, туку забраната за пиење пиво на стадионите. Но, нема нерешливи проблеми.

„Еден ден таа ќе го води Apple, ако не стане претседателка на САД“: како 24-годишната ќерка на Стив Џобс остана без наследство

За Стив Џобс како татко се памети по скандалозното одрекување од вонбрачната ќерка Лиза. Дека техновизионерот имал уште три деца од неговата единствена сопруга Лорен Пауел се уште не им е познато на сите. Рид (31) и Ерин (27) не се појавуваат ни во јавност ни на социјалните мрежи, но 24-годишната Ив во последните години

Кралицата со нејзините потомци: Мадона (64) сподели ретка семејна фотографија со сите нејзини деца, по повод „Денот на благодарноста“

Мадона го помина со семејството Денот на благодарноста. 64-годишната пејачка на „Rebel Hearts“ со сите нејзини шест деца го прославува годишниот празник во нејзиниот дом во Њујорк. Децата се Лурд (26), Роко (22), Дејвид (17), Мерси Џејмс (16) и близнаците Естере и Стел (10).   „За што сум благодарна………….“, напиша пејачката на објавата, чиј сингл

10 Мотика видеа кои беа виновници за вашето смеење изминатата недела!

Не еднаш сме кажале дека викендот е време за дупло смеење, да траеше повеќе денови ќе беше и повеќе од дупло, но сепак ние не се жалиме, затоа што во Мотика секој ден се смееме. Уживајте!   #1 Училишната прошетка низ зоолошката градина беше доста експлицитно едукативна, дури и за нас   #2 По погледот

Снуп Дог си доби зет! Неговата најмала 23 годишна ќерка го кажа судбоносното „ДА“ на искрена, романтична церемонија

Снуп Дог наскоро би можел да преземе нова улога – дедо. 51-годишниот рапер ја прославува свршувачката на своето најмало дете Кори (23), која му кажа „да“ на нејзиниот долгогодишен дечко Вејн Дис.   Поставувањето на големото прашање беше семеен настан. Вејн, кој е креативен директор на брендот за убавина „Choc Factory“, долго планирал како да

Хороскоп за сабота, 26 ноември: Бикот го очекуваат возбудливи состаноци кои ќе „му дадат крилја“, а Девицата да не „паѓа“ на слаткоречивост

Ајде да видиме што кажува хороскопот за овој викенд.   Бик Направете план за трошење до крајот на месецот, бидејќи во спротивно финансиската ситуација ќе излезе од контрола. Хороскопот продолжува… Девица Со помош на шармот и сопствената сила ќе успеете да ги совладате проблемите. Хороскопот продолжува… Рак Во одредени моменти, ќе морате малку повеќе да

56 годишната манекенка Синди Крафорд ја прифаќа својата возраст и зборува отворено за неа: „Зошто да изгледам како 25, кога немам 25?“

Синди Крафорд е олицетворение на супермодел. Но, за жал, луѓето имаат тенденција да ги држат моделите според нереални стандарди за убавина, особено како што стареат. Крафорд лично ги отфрла сите очекувања од возраста што луѓето би можеле да ги имаат за неа и има неколку мудри зборови што ќе ги сподели со сите што се плашат од

ВНИМАНИЕ: Дупла доза серотонин! Фотографии кои докажуваат дека животните се најслатките крадачи на шоуто

Веќе неколку години, селфињата станаа многу важни во нашите животи. И нема ништо подобро од тоа да можете да се видите себеси во камерата пред да кликнете. Сепак, одредени елементи можат да ги подобрат уште повеќе. И не, тоа не се филтри, туку многу посебни животни, кои на сликата доаѓаат со сета своја магија за

Дали е ова истата личност? Жена која е наречена „најголемиот измамник во светот“ открива како со шминка прави да изгледа години помладо, што мислите вие?

Жена е наречена најголем измамник на Тик Ток поради нејзината неверојатна способност да го трансформира својот изглед. Таа откри како со помош на шминка и селотејп се прави да изгледа години помлада.   Клои Фонтајн, од Виндзор, Канада, која не ги открива своите години, често ги остава гледачите запрепастени кога објавува видеа од себе пред

300 дрвја и 25.000 растенија: неверојатна оаза на меѓународниот аеродром „Хамад“ во Катар!

Внатре во меѓународниот аеродром „Хамад“ во Катар се наоѓа „Овоштарникот“, импресивна оаза за посетителите на Светското првенство во фудбал во 2022 година. Тропската градина е главната атракција и ѕвезда на новото проширување на меѓународниот аеродром во Катар. „Овоштарникот“ од 6.000 квадратни метри може да се пофали со богата разновидност на флора: повеќе од 300 дрвја

Зимски предизвик: 7 практични совети за облека кои ќе ве стоплат дури и при најголемите студови!

Стилското облекување во зима е уште еден предизвик. Сепак, не е сè толку тешко. Детално ќе ги разгледаме сите опции како да се облечете стилски, а воедно да не замрзнете на најсилниот студ.   1. Задолжително имајте капа на јакната и забарикадирајте се!   На ладно ветровито време секогаш е препорачливо да се носи јакна

Со скулпутри до спас на планетата Земја: Уметник собира фрлени материјали и ги рециклира во неверојатни реалистични скулптури

Скулпторот и уметник Џош Глукштајн од Лондон создава неверојатни реалистични скулптури од животни. Животните отсекогаш биле централна тема во работата на Џош. Тој рециклира картон и други фрлени материјали во неверојатно реалистични животински скулптури. Достапноста и разновидноста на материјалите му овозможуваат да ги оживее животните и да го пренесе нивниот карактер и интригантна убавина додека

Хрватката која ја нарекуваат најсекси навивачка на Светското првенство се пожали од Катар

Хрватската фудбалска навивачка Ивана Кнол, која ја нарекуваат „Најсекси навивачка на Светското првенство“, се пожали на овогодинешниот турнир во Катар, откако таа и нејзината придружба се соочиле со голем број проблеми во Доха. Поранешната мис на Хрватска, која стана интернет сензација на Светското првенство во 2018 година, на социјалните мрежи го сподели своето разочарување од

Менаџерка на продажба била „без пардон“ отпуштена на сред работа, затоа што била облечена во многу откривачка облека! Да или не?

Менаџерката за продажба Јинг била отпуштена од својата работа во текот на работниот ден затоа што била облечена во премногу „отворени“ алишта. Девојката ја покажа својата канцелариска облека.  Според Јинг, работодавците ја испратиле дома, нарекувајќи го нејзиниот изглед несоодветен и непрофесионален.     Луѓето реагираа двосмислено на одлуката на раководството, за што почнаа да пишуваат

14 луѓе кои донеле не толку сјајни одлуки и завршиле со несекојдневни креации

Не се сите луѓе исти, секој размислува на свој начин. Да бидеме попрецизни, луѓето размислуваат на сосема различни начини од вас, а тоа често се покажува во нивните креации и трикови. Но, не се само работите што сакаат да ги прават на поинаков начин, туку и грешките ги прават поради недостаток на добро планирање. Како