Интересно

Жена во брак со човек кој „може да ѝ биде татко“ вели дека непознати ја прашуваат „да не е киднапирана“

Агентот за недвижнини Сара (27) се запознала со Џоел Серифеп (50) на апликацијата за запознавање минатата година, кога ја преземала апликацијата во обид да запознае некого откако се преселила во Денвер. Сара немала среќа да го пронајде својот идеален партнер помеѓу нејзината генерација па ги проширила своите возрасни преференции на апликацијата и откако го видела

10 работи кои ги прават бабите и дедовците, а родителите не можат да ги поднесат

Бабите и дедовците кои редовно поминуваат време со внуците ја зголемуваат благосостојбата, според истражувањето. Обично се обидуваат да им помогнат на родителите и да им го олеснат животот, но во реалноста, овие постапки честопати само ги комплицираат работите. Еве кои се најголемите несогласувања помеѓу двете генерации. 1. Критикување на практиките за родителство 2. Купување непотребни

Современиот кинески питач нашол начин како да одржува социјална дистанца и да добива пари

Плаќањето преку мобилен телефон е многу развиено во кина, затоа што Гиганти како Алибаба/Алиекспрес имаат свои системи за плаќање, кои се многу популарни меѓу обичните луѓе. Па така со едно скенирање на QR кодот на питачот може да му донирате пари на сметка.

6 грешки кои ги правиме во врска со хигиената и со кои треба веднаш да се збогуваме

Да бидеме здрави, не само што мора да ја почитуваме хигиената, туку и да го правиме тоа во согласност со сите правила. Во спротивно, нема да има резултат. Многумина можеби ќе се изненадат што целиот свој живот неправилно се грижат за здравјето. Сепак време е да се порават тие грешки. 1. Често се тушираме или

12 фотографии кои докажуваат дека човештвото треба да паузира и да види што и прави на Земјата

Пластиките ги дават нашите мориња и ги уништуваат тревите што ги хранат нашите животни. Микро-пластика се наоѓа во нашите реки, кои се близу до исчезнување. Екосистемите се менуваат и човештвото има оргомна улога во ова, дури и ако не можеме да ги видиме последиците веднаш пред нашите очи, тие постојат. 1. Сечење на шумите нè

15 луѓе чијшто уникатен изглед бил предодреден од судбината

Велат дека секоја личност е единствена и уникатна на свој начин. Но, има среќни луѓе кои ја оправдуваат оваа изјава дури и за 200%. Овие луѓе имаат специфични карактеристики на изгледот, без разлика дали станува збор за необичен раст или бенки, без кои не можат повеќе да се замислат. 1. „Јао Минг го посети ресторанот

Жена прашува за проценка на „винтиџ затката за шишиња“, но дозна дека „антиквитетот“ затнува нешто друго

61-годишната Џејн од Индијана е побожна жена која секоја недела оди во црква и не сака „валкани работи“. Сепак таа е љубител на историјата и антиквитетите и секогаш се интеренсира за нивното потекло. Така еден ден нејзината сестра ѝ се обратила за помош. Таа ѝ кажала дека по тешка бура нејзината пријателка пронашла „винтиџ затката

Жена е вистинска уметница која наместо четки користи две многу поинтересни „алатки“

Американска уметница воите „ремек дела“ ги продава за 400 долари. Ова може и да не звучи како многу пари, но кога ќе видите, што како и со што црта ќе си помислите дека се прилично многу. Челси Чавис, кој живее во Флорида го користи скоро секој дел од своето тело за да заработи за живот.

Фраерот ја прашал девојката што би правела доколку би била маж и доби брутално искрен одговор

Понекогаш е тешко да се знае што точно да се каже на некого на апликација за запознавање, треба да ги надминеме непријатните разговори со непознатаат личност и подобро да се запознаеме. Но, оние кои ризикуваат најчесто и го дознаваат она што го сакаат. Така Бен од Лондон решил да ѝ постави необично прашање на една

7 неверојатни места кои сега можете да ги посетите бесплатно за време од карантинот без да мрднете од креветот

Секој би сакал во овој момент да излезе од домовите и да почне да шета низ светот и да открива нови неверојатни места. Сепак во овој и во наредниот период оваа опција ќе ни остане недостапна. Најголемите музеи во различни делови на светот обезбедуваат бесплатни виртуелни тури на нивните изложби и дури се подготвени да

6 совети како да се справите со самоизолацијата, доколку анксиозноста и депресијата напаѓаат

Изолацијата, по дефиниција, е осамена перспектива. И додека одржувањето социјалното дистанцирање е неопходно за да се справиме со ширењето на коронавирусот, сепак може да биде штетно за менталното здравје. Многу луѓе кога се чувствуваат тажни или де пресивни излегуваат со своето семејство и пријатели, шетаат и прават интересни активности. Но, токму овие работи сега се

10 трикови кои можат да го спасат не само вашиот дом, туку и вашите пари, време и од стресот

Кога ја чистиме куќата, можеме да ги направиме работите многу полесни со малку фантазија и малку експериментирања и грешки. Секогаш има полесен начин да се справите со проблемите околу куќата без премногу стрес (па дури и пари), само ако решите доволно да се ангажирате околу тоа. Овие неколку трикови се одлични решенија за вакви секојдневни

Корона или не, бинго мора да се игра, а еден сосед најде одличен начин како да го спроведе тоа

Енди Вигинс (46) стана мајстор за бинго во неговата улица во Велс, со помош на неговата сопруга Вики (49) и двете ќерки 18-годишната Мили и 13-годишната Мејси. Енди испечатил десетици „бинго ливчиња“ и давал „вредни награди“ како што е на пример тоалетна хартија. Таткото и неговото семејство сакале да ги развеселат луѓето, особено повозрасните. Така

7 животни кои изгледаат непрепознатливи без нивното крзно

Во животинското кралство има илјадници примероци, некои подобро познати од другите. Сметаме дека можеме да ги идентификуваме карактеристиките на сите оние што ги знаеме, но во реалноста не знаеме сè за нив! Постојат многу случаи на суштества кои, поради болести или генетски промени, немаат крзно, што ги прави скоро непрепознатливи. 1. Африкански Мравојад Типичен за