Мотика таленти

Блогерка покажува како секоја жена може да стане модел на интернет

Сите гледаме идеални тела и лица на социјалните мрежи, но оваа блогерка покажува како станува збор за „обични“ жени кои знаат добро да позираат. Данја Мерсер сега живее во Дубаи и има над 2 милиони следбеници, но има и храброст да покаже како навистина изгледа нејзиното тело.

Девојка ја споредувале со кит, па таа одлучила да им се одмазди со трансформација

Американката Џеки Кемпбел била малтретирана во средно од соучениците кои ја споредувале со кит. Таа уште од дете имала проблеми со тежината и на 8-годишна возраст тежела дури 44 килограми. Откако го родила своето дете на 22 години таа тежела 118 килограми ис фатила дека мора да го промени животот. Џеки направила целосна трансформација на

Украинка со најголеми јаболчици сподели фотографии како изгледала претходно

30-годишната блогерка Анастасија Покришјук од Киев, Украина, се прослави низ целиот свет благодарение на нејзините огромни јаболчици. Таа секогаш била незадоволна од својот изглед, па пред четири години станала зависник од инекции за убавина и полнила, трошејќи огромни суми за нив. Настја не сакала многу да го покажува стариот изглед, но неодамна направила исклучок за