Смешни видеа

Фраерот реши да испроба експлицитен предизвик за да ја „изненади“ девојката, но изненадувањето беше тространо

Во изолацијата може да биде прилично досадно, затоа забележуваме дека луѓето прават најразлични предизвици на TikTok. Во последно време популарен е предизвикот во кој девојките им влегуваат голи во собите на нивните посилни половини и ја снимаат нивната рекација. Така еден фраер решил тој да биде оној кој ќе „изненади“. Откако се соблекол гол и

Семјуел Л. Џексон сега ќе ви прочита една многу поучна приказна, па кој сфати, сфати

Разбирливо е дека е стресно време, но обидете се да не се грижите премногу затоа што познатиот актер Семјуел Л. Џексон ќе нѐ води „како пастир низ долината на темнината“. Тој стана популарен со својата „детска книга за возрасни“ во која велеше „Одете да спиете да го е*ам“, а сега има ново ремек дело посветено

Дезинфекција на работниците во фабрика на индиски начин

Индија е многу населена земја каде што ако си богат си многу богат, а ако си сиромав, не вредиш ништо. Проблемот е што короната не пребира богати и сиромаси, па газдите се уплашија и почнаа панично да реагираат како на ова видео.

Сосетката повеќе не можеше да поднесе што прави дедото во карантин и реши да го прекори

Џина Мартин веќе две години мора да ги трпи траумите од својот сосед. Таа некако претходно и го трпела затоа што нели не била дома секогаш. Но, откако започна пандемијата и таа и нејзиното семејство се затворени дома „тиранијата на соседот“ мораше да престане. Повозрасниот господин, кој е малку наглув има „мерак“ да си гледа

Полицискиот час и социјалната дистанца не важат за ова друштво, но полицијата мора да преземе контрола

Во последниот период полицајците низ светот имаат еден куп работа со непослушните граѓани кои се движат по градовите за време на полицискиот час, или се собираат во групи. Сепак полицијата во Велс требала да се справува со едно малку необично друштво на „непослушни граѓани“. Ендру Стујарт, кој во моментот е во изолација во градот Ландудно

Соседот има многу јака финта како да им избега на полицајците за време на полициски час

Реално сите очекуваме дека малку ќе „забегаме“ од овој карантин, но еден Британец веќе се надмина себе. Николас и Меделин од Британија не можеле да си поверуваат на очите кога погледнале од прозорецот и забележале „подвижна грмушка“. Таа грмушка е соседот кој се камуфлирал за да ја избегне полицијата за време на полицискиот час. Малку

Спортскиот коментатор реши да „работи од дома“ откако започна пандемијата

На многу луѓе им беше кажано дека поради пандемијата ќе мора да работат од дома. Сепак ова не е изводливо за сите зарем не. Особено ако се откажани сите спортски настани, а вие сте спортски коментатор. Шкотскиот спортски коментатор за Би-Би-Си, Ендру Котер – кој главно опфаќа голф и рагби, реши да се пошегува на

Новинарот не очекуваше толку големо „друштво“ да тргне кон него додека известуваше од Јелоустон паркот

Еден новинар стана хит на денот откако неговото „обично“ известување се претвори во „спас на жива глава“. Деион Брокстон кој работи во NBC Montana, требаше да известува од Јелоустон националниот парк, но му се придружија и „локалните жители“ со кои како што вели тој „не сака да си има работа“.