Спорт

Не е спортист, но е легенда: Познатиот американски рапер Снуп Дог ќе го носи олимпискиот факел низ улиците на Париз пред церемонијата на отворање на Игрите

Легендарниот американски рапер ќе биде носител на факелот на Олимпијадата во Париз пред свеченото отворање. Церемонијата на отворањето ќе се одржи во петок, со над 10.000 спортисти кои ќе се соберат на чамци на реката Сена.       Сепак, претходно раперот Снуп Дог ќе го носи факелот низ париското предградие Сен Дени, потврди градоначалникот

Поранешна олимпијка го дава одговорот на прашањето: „Зошто има толку многу с*кс меѓу спортистите за време на Олимпијадите?“

Поранешна олимпијка откри зошто има толку многу секс во Олимпиското село за време на игрите. Чудно е да се слушне однадвор, но излегува дека спортистите имаат тенденција да уживаат премногу кога се затворени од надворешниот свет во текот на тие натпреварувачки две недели. Всушност, од 1980-тите, кондомите се делат на почетокот на секоја Олимпијада за

4 тајни за здрав живот од врвен хирург: Применете ги и започнете промена веднаш!

Д-р Ник Папас, познат хирург за раце, открива четири секојдневни активности кои ќе ви помогнат да останете здрави и енергични. 1. Резистентен тренинг пет пати неделно Папас вели дека резистентниот тренинг е клучен за одржување на мускулната маса и долговечност. Склекови, кревање тегови и јога пози се одличен почеток. Вежбањето не само што ја зголемува

Лионел Меси е прогласен за трет најдобар спортист на 21-от век, не прв! Зачудени? Погледнете на кое место се наоѓа Роналдо

Лионел Меси е трет најдобар спортист на 21 век. За публиката што следи фудбал речиси е и неверојатно што тој не се наоѓа на првото место, но почекајте да видите каде се наоѓа и Роналдо.       Анкетата на американскиот медиум ESPN спроведена над 70.000 читатели ги рангираше нивните херои врз основа на нивните

Патики со спреј создадени од робот за 6 минути ќе испишат историја на Олимпијадата во 2024 година

Хелен Обири, кениската тркачка на далечина и двократна олимписка сребрена медалистка, ќе испише историја на Олимпијадата во Париз во 2024 година – благодарение на нејзините чевли. Обири ќе носи нови патика од компанијата за спортска облека „On“, но таа е далеку од типична патика.       „Cloudboom Strike LS“ на „On“ се обувки со

Запознајте за најзгодната навивачка од Шпанија, којашто ѝ донесе среќа на „Црвената фурија“ да победи во финалето

Алекс Дел Барса ја донесе топлината на Олимпијастадион вчера вечерта.       Русокосата бомба, Ивана Кнол, ја бодреше својаата Шпанија до победа. Шпанија ја расипа забавата на Англија на Герет Саутгејт во финалето на ЕП 2024. А Алекс беше таму за да го донесе сјајот и гламурот на европскиот фудбал. Откако гледаше како Ла

Дали е ова среќата за Англија? Мачка што неверојатно личи на фудбалерот Фил Фоден е амајлијата за Трите Лава да го освојат првенството?

Навивачите го пронајдоа вистинскиот начин да и помогнат на Англија да влезе во историјата – со триење на шепите на среќната мачка што личи на Фил Фоден.       Нерасположената мачка стана вирална откако навивачите рекоа дека лицето личи на играчот од средниот ред на „Манчестер Сити“. Откако филмскиот режисер Глен Китсон – кој

Шест месеци по договорениот брак со неговата сопруга тинејџерка, 32 годишниот Садио Мане го прославува нејзиното матурирање и ја чека за да одат на меден месец

Садио Мане славеше откако негоавата сопруга тинејџерка, Ајша Тамба, дипломираше на училиште. Мане и Ајша се венчаа во јануари на исламска церемонија на 7 јануари во Кеур Масар, предградие во главниот град Дакар, само шест дена пред почетокот на Африканскиот куп на нации. Бракот се одржа во домот на Ајша, а присуствуваа семејството и блиските

Му ја навредиле фамилијата на Дарвин Нуњез, па реши да се степа со пола трибина. Не е затоа што изгуби, де…

Дарвин Нуњез во тепачка со колумбиски фанови по елиминацијата во Копа Америка. Играчот на Ливерпул, Дарвин Нуњез, се скара со колумбиски фанови на трибините. Според капитенот на Уругвај, Хозе Марија Хименез, Нуњез сакал да ја одбрани својата фамилија која била вознемирувана од колумбиските навивачи.

И пикадото може да биде возбудливо: Двајца врвни пикадо играчи постигнаа ист резултат во иста серија со ист број на фрлени стрелички

Обожавателите на пикадо останаа во шок откако ги гледаа стрелците во супер серијата „MODUS“.       Пикадото можеби станува поредовна глетка бидејќи стандардот на играта продолжува да се подобрува во модерната ера. Ли Кокс беше првиот играч кој од 501 стигна до 0, правејќи две 180-ки пред да заврши на двојна 12-та со својата

Таа е фудбалерка и е „пожешка и од сонцето на Ибица“ кога е во бикини – запознајте ја Тара Меј Кирк, убавицата со несекојдневни таленти

Женската фудбалска ѕвезда на „Питерборо“ Тара Меј Кирк е „пожешка и од сонцето на Ибица“.       Кирк уживаше во своето време надвор од теренот со сончање на островот за забава. Напаѓачката сподели неколку снимки од „О Бич“ – познатиот клуб на Вејн Линекер – каде што го покажа своето бикини тело пред кристално

Лионел Меси пред 16 години го благослови бебето Ламине Јамал, па дури и го капеше, за сега по толку време тој да биде негов најдостоен наследник

Чудесното дете на Шпанија и „Барселона“, Ламине Јамал, пред многу години бил „благословен“ од неговиот идол Лионел Меси. 16-годишниот напаѓач веќе ја воспостави својата репутација како еден од најголемите таленти на неговата генерација на Евроското првенство 2024 година. Младинскиот „производ“ на „Ла Масија“ собори неколку рекорди на турнирот, откако стана најмладиот играч во историјата на

Пророкот кој го предвиде KОВИД-19 сега ги споделува своите размислувања за ЕП 2024 и за тоа кој ќе го освои. Па, да фаќаме патот во кладилница?

Николас Ајуула, терапевт и астролог од јужен Лондон, вели дека имал пророчки визии уште од тинејџерските години. Николас верува дека претходно ги предвидел големите настани, како што се појавата на коронавирус, пожарот во Нотр Дам и подемот на движењето „Black lives matter“.   И покрај неговиот успех, Николас вели дека претпочита да го живее својот

Суровата причина зошто фудбалерот Марк Кукуреља од Шпанија беше исвиркан на полуфиналето на Европското првенство 2024 во Германија

Ѕвездата на „Челзи“, Марк Кукуреља, беше пречекан со хор од свирежи на полуфиналето на Европското првенство 2024 во вторникот.       25-годишниот Кукурела беше дел од шпанската екипа која се судри со Франција на „Алијанц Арената“. Љубителите на фудбалот останаа збунети зошто е исвиркан од навивачите. Причината е прилично едноставна, во вторникот вечерта имаше

Запознајте го супефанот на Англија кој веќе 12 дена живее во комбе без тоалет и туш само за да може да присуствува на натпреварите на ЕП 2024

Ли Кауел, наивач на Англија, презеде екстремни мерки за да го поддржи својот тим на Евро 2024. Веќе 12 дена, тој живее во комбе само со кревет во задниот дел, без тоалет и без туш. И покрај недостатокот на удобности, тој се снајде така што останува со пријателите кои имаат капацитети и го паркира своето

Личниот тренер на Ким Кардашијан споделува едноставен совет како можете да го трансформирате своето тело за 5 минути на ден

Тренерот по фитнес Сенада Грека постојано работи со екстра познати личности – и според неа, добивањето холивудска фигура е достапно за само 5 минути на ден. Личниот тренер, кој има работено со ѕвезди како Ким Кардашијан и Миранда Кер, се појави во подкастот „On Purpose“ на Џеј Шети , каде ги сподели своите трикови за

Навивачите во Америка „полудеа“ по најзгодната навивачка од Колумбија: „Нема да спиеме ако треба, само да ја гледаме секој натпревар!“

Фудбалските фанови во Америка се подготвени да не спијат со денови, само за да ја гледаат оваа колумбијска навивачка како го бодри нејзиниот тим.     Во раните утрински часови во саботата Колумбија ја „растури“ Панама во четврт-финалето, победувајќи ја со 5-0 благодарение на головите на Џон Короба, Џејмс Родригез, Луис Дијаз, Ричард Риос и

Џон Сена објави дека се повлекува од „WWE“ по 22 години борачка кариера

Џон Сена објави дека се повлекува од WWE . 47-годишниот борач кој стана холивудски актер,  се појави на промоцијата на настанот „Парите во банката“ во сабота навечер во Торонто. Тој најави дека ќе се повлече од борењето следната година по пензионерската турнеја на која ќе настапи на ревиите „Royal Rumble“, „Elimination Chamber“ и „WrestleMania“. 16-кратниот

Со кошаркарката Џанг Зију, кинеската женска репрезентација станува непобедлива

Голема е веројатноста дека кинеската женска кошаркарска репрезентација ќе освои сè што може да се освои во наредните години. А причина за тоа е Жанг Зију, родена е на 1 мај 2007 година. Таа веќе е наградена за најкорисен играч на Азискиот куп на ФИБА до 18 години за 2024 година и сето тоа е

„Најсексипилната спортистка на светот“ се надева дека со вежбање на задникот ќе победи на Олимпијадата

Алика Шмит, позната како „најсексапилната спортистка на светот“, се надева дека нејзините вежби за затегнување на задникот и колковите ќе ѝ помогнат да победи на Олимпијадата.   25-годишната спортистка летово во Париз ќе се натпреварува за Германија. Шмит, која своевремено се тркаше со напаѓачот на Манчестер Сити, Ерлинг Халанд, изјави за магазинот „Women’s Health“ дека

Романија уште еднаш го покажа своето ниво: Романските играчи му аплаудираат на персоналот во хотелот во кој претстојуваа, откако УЕФА ги пофали дека се совршени гости

Романија уште еднаш покажа одлично спортско однесување, откако нивните играчи и персоналот беа видени како им аплаудираат на персоналот на хотелот по нивното излегување од Евро 2024. Романија, рангирана на 47 место од ФИФА, беше елиминирана од турнирот со поразот од Холандија со 3-0 во вторникот вечерта. И покрај поразот, тие беа пофалени што ја

Килијан Мбапе имаше постери од Кристијано Роналдо на ѕидовите од неговата спална соба и го запозна својот идол кога имаше само 10 години… сега капитените на Франција и Португалија се соочуваат еден против друг во четвртфиналето на ЕП 2024

Килијан Мбапе и Кристијано Роналдо ќе ги предводат Франција и Португалија во долгооочекуваното четвртфинале на ЕП 2024 во петок навечер. За Мбапе е остварување на сонот да се соочи со својот идол. Растејќи во Бонди, Париз, неговите ѕидови биле покриени со постери на Роналдо, стремејќи се да ги следи стапките на неговиот херој.