Спорт

Кристијано Роналдо ќе ви покаже серија од 7 едноставни вежби за да останете во форма како него

Кристијано Роналдо објави видео во кое ви ги препорачува вежбите што можете да ги направите дома за да останете во форма. Има вкупно 7 вежби кои португалскиот ас ги објаснува чекор по чекор.

Брзо лизгање е нашиот нов омилен спорт: Оваа шармантна 21-годишна Холанѓанка е светска шампионка на 1000 метри

Одмна нема спортски натпревари, што не значи дека некоја спортистка не може да го освои светот со својот шарм. Јута Лердам стана светската шампионка во брзо лизгање на 1000 метри во февруари.

Ова е Каио, сиромашното бразилско дете, кое ќе биде следната светска фудбалска ѕвезда

Каио е обично сиромашно бразилско момче кое, како и многу други бразилски момчиња, има големо хоби: фудбалот. Сепак, огромната разлика е во тоа што ова момче всушност има неверојатен талент. Всушност, тој веќе е регрутиран од клубот Сантос, поранешниот тим на Пеле.

Летање со 85 км/час со лонгборд на тесна прометна улица и тоа без никаква заштитана опрема

Лонгбордот иако многу личи на скејтборд, сепак намента му е поинаква. Тој развива поголема брзина поради поголемите тркала и материјалите што се користат за изработка како полиуретан, па често се користи за спустови како овој.

Трет ден од карантинот во Киргистан: Постарите луѓе се потсетија на една забавна игра од детството

Играта се вика Љанга. Љанга се прави од парче метал во форма на поголема петлица, со две дупки, низ кои со жица се врзуваат подолги влакна од коза или од некое друго животно, за да може поубаво да лета (погледнете ја сликата под видеото). Киргистан се граничи со Кина, од каде што потекнува и играта.

Судијта додели дури 8 црвени картони заради овој инцидент на фудбалски натпревар од Купот на Јужна Америка

Натпреварот меѓу Грумио и Интернасионал во групната фаза на Копа Либертадорес заврши со значително помалку играчи отколку кога започна. Натпреварот беше здодевен, но публиката сепак си помина забавно гледајќи ја огромната масовна тепачка. Резултат: 8 црвени картони.

Малку боксерска историја со смешна музичка позадина: Легендарниот боксер Мохамед Али против 18-годишното дете Мајкл Доукс

Се работи за егзибиционистички меч во Мајами, во кој тогаш 35 годишниот Мохамед Али се соочи со 18-годишниот боксер во подем Мајкл Доукс, кој очигледно тогаш имал уште многу да учи.