Спорт

Роналдо има причини за славење: Гигантот ги постигна сите 4 гола за неговиот клуб „Ал Наср“ против „Ал-Вехда“, но сруши и уште еден личен рекорд!

Кристијано Роналдо направи фама на финишот на натпреварот бидејќи постигна четири гола и го поведе „Ал-Наср“ до победа од 4-0 против „Ал-Вехда“ во четвртокот.     Откако постигна пенал во последен момент за да му спаси бод на својот нов клуб минатата недела, Роналдо овој пат не ја остави работата туку така, отворајќи ја вечерта

„Јас сум баба на пет внуци и станав бодибилдер на 65 години заменувајќи вино и тајландска храна со вежбање. Ако можам јас, може секој!“

Сузан Гуиди, од Тампа, Флорида, почнала да слабее во декември 2020 година со тоа што го отфрлила виното и нејзината омилена тајландска храна од секојдневието.        Бабата вежба пет пати неделно и штотуку победи на натпревар во бодибилдинг во октомври. Г-ѓа Гуиди може самоуверено да облече бикини благодарение на нејзината нова послаба фигура

ЕКСКЛУЗИВНО: Тренерот на Александар Волкановски објаснува зошто Македонецот може да ги победи Ислам, Хабиб И Конор Мек Грегор

Тренерот на македонецот Алекс Волкановски, Џо Лопез, е уверен дека кралот во перо категорија ќе го вреже неговото име во историјата на УФЦ 284 против Ислам Махачев – и верува дека неговиот борец нема да има проблеми ниту со легендите на октагонот Конор Мекгрегор и Хабиб Нурмагомедов.     34-годишниот Волкановски ќе дебитира во лесна

Шпанскиот гигант „Реал Мадрид“ му дава УЛТИМАТУМ на хрватската легенда Лука Модриќ: „Мора да се откаже од репрезентативната должност доколку сака нов договор!“

На Лука Модриќ наводно му бил поставен ултиматум од „Реал Мадрид“ дека мора да се повлече од репрезентативната должност доколку сака да потпише нов договор со клубот.     Договорот на 37-годишниот играч на Бернабеу истекува на крајот од сезоната, а Модриќ има 463 настапи во период од 11 години. Тој е легендарна фигура во

Фитнес тренерот Рејчел Атард споделува вежби за совршено вајан задник како нејзиниот, преку неколку практични вежби кои можете да ги правите и дома

Фитнес тренер од Австралија ги сподели своите три вежби за совршено извајан задник. Рејчел Атард, од Сиднеј, објави видео на „Инстаграм“ во кое ги демонстрира вежбите, кои може да ги правите и дома.       „Овие вежби ги таргетираат сите три мускули во вашиот задник, без да ви растат нозете“, напиша таа. Рејчел охрабрува

Згодната фитнес тренерка Вики Хил споделува специјални совети- како да губите по еден килограм неделно без многу труд, но со конзистентност

Одење 10.000 чекори секој ден е клучот за губење половина килограм неделно, тврди позната фитнес тренерка.     Вики Хил откри дека одење 10.000 чекори секој ден согорува 500 калории, а 500 калории седум дена во неделата значи вкупно 3.500 калории. Согорувањето на 3.500 калории е еквивалентно на 1 килограм или 0,45 килограми маснотии. „Дали

„Македонски народе, одиме по светска титула!“ – Гого Славевски

Македонецот Горјан Гого Славески продолжува со петта победа по ред во бокс со голи раце. Тој во БКФЦ серијата го нокаутираше Кубанецот Јосденис Чедено и доби шанса да се бори за престижниот шампионски појас. Славески има 28 години, живее и тренира во Мајами, а со бокс се занимава уште од 17-годишна возраст. Целата борба:

Меси и Роналдо повторно на ист терен? Тимовите од Саудиска Арабија „збудалеа“, па Роналдо не им е доволен, на Меси му нудат вртоглави 348 милиони евра годишно!

Саудиската професионална лига треба да ги прилагоди своите правила во обид да го привлече Лионел Меси на Блискиот Исток за да му се придружи на долгогодишниот ривал Кристијано Роналдо. Роналдо минатиот месец го стави на хартија договорот од 199 милиони евра годишно со „Ал-Наср“, а највисоката дивизија на Саудиска Арабија сега се насочи кон привлекување

„Не јадам три дена пред да имам меч“, вели Артур Бетербиев монструозниот Русин кој има за цел да го победи Ентони Јарде и да го направи 19-ти на неговата листа „нокаутирани“

Монструозната репутација на Артур Бетербиев му претходи по неговиот прв „залак“ во „Големото јаболко“, но совршениот професионален рекорд со нокаути е можеби само подготовка за уништување на родниот Њујорчанец кој се предвидува да стане 18-та жртва на неговите безмилосни тупаници.     Џо Смит Јуниор самиот му го нанесе првиот прекин на кариерата на легендарниот

„Меси, Меси, Меси!“: Навивачи го исмеваат Кристијано Роналдо со скандирања за неговиот аргентински ривал

Кристијано Роналдо беше исмеан со скандирања за неговиот ривал Лионел Меси од опозициските навивачи пред поразот на Ал-Наср во полуфиналето од Суперкупот на Саудиска Арабија од Ал-Итихад.   37-годишната суперѕвезда повторно не успеа да го постигне својот прв гол за саудиската страна, откако, исто така, блесна на своето официјално деби викендов. Роналдо беше периферна фигура

„Новаќ Џоковиќ треба да биде повторно депортиран од Австралија затоа што е нељубезен“- радио водителот Нил Мичел јавно повика на негова депортација откако Ноле го „здроби“ Минаур и на теренот и со зборови

Радио водителот Нил Мичел сензационално повика Новак Ѓоковиќ да биде депортиран од Австралија по втор пат, откако тениската икона направи серија удари кон Алекс де Минаур откако го победи на теренот во понеделникот вечерта.     Ѓоковиќ го критикуваше Австралиецот по победата, велејќи дека немал „никаков однос“ со 23-годишната девојка, бидејќи бил гласен критичар на

Мајк Тајсон е повторно обвинет за силување, во тужба вредна 5 милиони долари! „Ме нападна во лимузина во 1990 година, почна да ме допира без дозвола и сакаше да ме бакне“, вели анонимната жена чиј идентитет останува мистерија

Мајк Тајсон е обвинет за силување жена откако двајцата се запознале во ноќен клуб во Албани на почетокот на 1990-тите, според тужбата на неидентификуваната тужителка поднесена претходно овој месец, во вредност од 5 милиони долари.     Жената тврди дека Тајсон ја силувал во лимузина, што резултирало со „физичка, психолошка и емоционална повреда“ во годините

„Сакам да знам колку заработува Меси?“ Роналдо со години бил опседнат со платата на Меси, па дури ги „замарал“ и неговите менаџери, пред да добие плата од 566.000 евра месечно во Јувентус

Кристијано Роналдо бил „опседнат“ со платата на Лионел Меси, според шпанските извештаи во кои се опишани неговите расправии со агентот Жорге Мендеш. Роналдо контроверзно се раздели со Мендеш минатата година, непосредно по експлозивното интервју на поранешната ѕвезда на „Манчестер Јунајтед“ со Пирс Морган, критикувајќи го тимот од Премиер лигата, што доведе до негово заминување на

Запознајте ја најстарата, 97-годишна активна гимнастичарка на светот, која не планира наскоро да се пензионира и дознајте која е нејзината тајна

Некои луѓе се спротивставуваат на стареењето и продолжуваат да ги прават работите во кои уживаат. Овие луѓе покажуваат дека годините не се ништо повеќе од бројка. Како оваа постара Германка која во 2012 година ја доби титулата најстар гимнастичар од Гинисовата книга на рекорди. Здрав ум во здраво тело е она што го прави Јохана

Незаборавен „голфест“ и многу возбудувања на натпреварот помеѓу „ПСЖ“ и најдобрите 11 од Саудиска Арабија. Нејмар промаши пенал, а Меси и Роналдо ја кренаа публиката на нозе во нивниот можеби ПОСЛЕДЕН меѓусебен дуел

Кристијано Роналдо и Лионел Меси ги вратија навивачите назад во времето во најславниот период на нивното ривалство, бидејќи и двајцата напаѓачи се запишаа во листата на стрелци во исклучителниот натпревар во четвртокот пред Хуго Екитике да донесе победа на ПСЖ со 5-4 над тимот на сезоната „Ријад“. Иако мечот можеби нема големо значење за вклучените

Кристијано Роналдо „се гази“ од смеење, откако детето на неговиот соиграч Андерсон Талиска ќе направи шега на сметка на ветеранот

Кристијано Роналдо се смее откако синот на соиграчот ја имитира неговиот фамозен извик „сиууу“ во соблекувалната на тимот. Португалскиот ветеран (37) се пресели во Саудиска Арабија во „Ал-Наср“ во јануари, откако неговиот договор со Манчестер Јунајтед беше раскинат по шокантното критичкото интервју со Пирс Морган.   А во видеото објавено на „Инстаграм“, Роналдо е прикажан

Децата задолжени за топчињата на Австралија Опен НЕ добиваат плата, и покрај тоа што има шанса да бидат удрени од топка со 200 км/час. Детска експлоатација или нормално?

Децата задолжени за топчињата на Австралија опен се соочуваат со голема топлина, бес од играчите и шанса да бидат погодени од тениски топчиња кои патуваат повеќе од 200 километри на час – но ниту еден од нив не е платен ниту цент.   Социјалните мрежи избувнаа оваа недела со откритието дека најмладите вработени во Мелбурн

На опсесивно- компулсивниот Рафа Надал „му се споија жичките“, откако беше приморан да го стопира мечот затоа што „детето со топките“ му го собра рекетот и проба да го саботира

Можеби е искусен ветеран, победник на повеќе грен слем турнири од кој било друг човек во историјата, но Шпанецот Рафаел Надал сепак успеа да приреди нешто ново на Австралија Опен во понеделникот. Играјќи го својот меч од првото коло против опасниот 21-годишен Џек Дрејпер од Обединетото Кралство, Надал се избори за да добие тежок прв

Што треба да направи Ѓоковиќ на Австралија Опен за да го земе првото место од Алкараз

Откако минатата година го избркаа од овој турнир и Новак Ѓоковиќ падна од првото место на кое беше од 2011 до 2022 година, оваа година ќе се натпреварува и има големи шанси да го освои. Утре во 10:15 го игра првиот меч против Шпанецот Роберто Баена. Карлос Алкараз нема да се натпреварува поради повреда на

ДНЕВНА МОТИВАЦИЈА: Колку може да се промени вашето тело за 30 дена со активно вежбање? Тренер споделува неверојатни резултати од негов клиент кои ќе ве фасцинираат

Австралиски личен тренер поентираше со неверојатната физичка трансформација на негов клиент за само 30 дена постојано вежбање. Тони Саад, кој живее во Сиднеј, работи со бизнисменот Ејдан Волш од средината на декември 2022 година и реши да покаже што може да направи за вашето тело само еден месец посветеност.     Во својата последна објава

„Она што го правиме во салата се гледа на теренот“- личниот тренер на Еди Нкетијах открива како тој стана еден од водечките фудбалери на „Арсенал“ по неговата 3 годишна трансформација на телото

Личниот тренер на Еди Нкетија откри како неверојатната трансформација на телото на 23-годишниот играч му помогнала да напредува за „Арсенал“ и насилните одбранбени играчи во Премиер лигата.       Нкетијах постигна два гола во понеделникот вечерта за да му помогне на „Арсенал“ да го победи „Оксфорд Јунајтед“ со 3-0 и да обезбеди место во

Како Кристијано Роналдо не можеше повеќе да ја чека љубовта, стана самохран татко, па потоа ја запозна мајката на своите деца

Португалската фудбалска ѕвезда Кристијано Роналдо важи за еден од најатрактивните мажи на планетата во поголемиот дел од неговата професионална кариера. Милиони жени сонуваат за него, но на самиот спортист му требало нешто сосема друго за да биде среќен. Од мали нозе, фудбалерот сакал да стане татко. Не можејќи повеќе да ја чека онаа која ќе