„Ќе одам со син ми на лулашки, јас да се лулам, тој да гледа“

Татко на годината!

  • Васе напиша:

    Се сеќавам на времето кога излегоа игриците Тетрис! Се продаваа на Камени Мост во Скопје и беа заразни.
    Интересно беше што братучетка ми во комшии им купи 1 комад на 2 ќерки. Претходно ми објасни дека неа не ја интересираат игри и дека тоа е губење време. По неколку дена ги сретнав внуките и ги прашувам до кое ниво дошле играјќи? А тие (јадни), ми се пожалија дека од мајка им, не можат на ред да дојдат!!!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *