„Ќе одам во Германија и Германец ќе бидам!“ Изреволтиран Македонец ќе менува националност затоа што во Македонија врне дожд и лош е патот!

Аха, значи затоа целата македонска интелегенција заминувала во странство!

 • T напиша:

  Vo Germanija nema nikogas da bid3s Germanec, tuku ke bides obicna r’tka(t.e .gzukela)

 • Deni напиша:

  a ova nepismeno kopito da platese struja, voda, danok??? more takvi kako tebe, mrsh u …germanija kaj i da sakas odi, nepismeno kopito

 • Harri напиша:

  Sto ste navalile na covekot pa nema li pravo 80 posto od makedonija se vo germanija sto ostanalo ubavo mak.samo siromastija I bedaa I vie da imate moznost odma bi zaminale bez razmisluvajne

 • Detroit напиша:

  Harri
  Sto ste navalile na covekot pa nema li pravo 80 posto od makedonija se vo germanija sto ostanalo ubavo mak.samo siromastija I bedaa I vie da imate moznost odma bi zaminale bez razmisluvajne 👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍👍

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.