Кејт Хадсон има три деца од различни татковци и со сите нив заедно ги одгледува децата. Еве што вели таа дека е клучно за успешно заедничко родителство

За родителите може да биде тешко да воспитаат дете заедно по разделбата. Но, Кејт Хадсон со свој пример докажува дека тоа е изводливо. Актерката има три деца од различни татковци и успеа да ја препознае важноста на заедничкото родителство и одржување на добри односи со нејзините поранешни партнери.

 

Кејт Хадсон има два сина и една ќерка, сите од различни татковци.

Во 2000 година, Кејт се омажи за музичарот Крис Робинсон. Тие добија син во 2004 година и се разведоа неколку години подоцна, добивајќи заедничко старателство над момчето. Во 2011 година Хадсон се сврши со музичарот Мет Белами, а истата година добија син. Тие подоцна ја прекинаа свршувачката, но останаа во добри односи.

Кејт е во врска со музичарот и актер Дени Фуџикава од 2016 година. Тие добија ќерка во 2018 година, а свршувачката ја објавија во 2021 година.

Кејт решила заедно со бившиот вереник да го одгледува синот.

Кејт јавно ги откри причините за раскинувањето со Мет Белами, татко на нејзиниот втор син Бингам. Како што објасни актерката, тие решиле да продолжат понатаму бидејќи имале различни погледи на животот.

Сепак, поранешните партнери успеаја да постигнат разбирање кога станува збор за родителството. Мет ѝ кажал нешто на Кејт: „Само сакам да се уверам дека Бинг се чувствува како да добива нешто, а не да губи нешто“. И таа изјава стана вистинско кредо за нивното семејство.

 

Нејзиниот пристап кон родителството бил под влијание на нејзините сопствени искуства од детството.

Кејт била воспитана од нејзината мајка и очувот, но таа немала никаква врска со нејзиниот татко. Хадсон го цени нејзиното семејство, но сепак чувствува дека е проблем што не го познавала нејзиниот татко. На многу начини, нејзиното сопствено искуство ѝ помогнало на актерката да разбере колку е важно двајцата родители да бидат тука за детето и да го опкружуваат со љубов.

 

Кејт ги забележа придобивките од заедничкото родителство.

Кејт верува дека заедничкото родителство ја зближило со нејзиниот вереник Дени и нејзиниот поранешен партнер Мет и неговата сопруга Ел. Силната врска е важна затоа што сите тие треба да веруваат дека се штитат еден со друг. „Единицата што ја создадов со три деца со тројца различни татковци е сериозно силна единица и таа е наша“, рече актерката.

 

Хадсон и татковците на нејзините деца се собираат за важни семејни настани.

Се чини дека Кејт одлично се труди да одржува добри односи со нејзините поранешни партнери. На пример, сакаат да ги поминуваат празниците заедно. За Божиќ 2015 година, Хадсон објави фотографија со Мет, и напиша: „Од нашето #модерно семејство до твоето #WhateverKindaFamilyIsYourKindaFamily, ви испраќаме многу љубов“.

Во 2022 година, Кејт го прослави Велигден со нејзиниот вереник, нејзините деца, Мет, неговата сегашна сопруга и нивната ќерка. Во лето, нејзиниот најстар син дипломирал на училиште. Кејт сподели фотографија на која е со него и таткото на момчето, Крис Робинсон.

 

Кејт ја открива тајната на успешното заедничко родителство.

Кејт верува дека ја отклучила тајната за успешно заедничко родителство: „Едноставно треба да се откажете од егото. Тоа е тоа“ Освен тоа, актерката е убедена дека љубовта што некогаш ја имала кон поранешниот партнер не исчезнува целосно, туку само се менува. Значи, сосема е можно да се забавувате со него ако се фокусирате на љубовта кон вашето дете.

 

Хадсон не ги критикува методите на родителство на другите луѓе.

Можеби тоа е затоа што семејството на Хадсон на другите им изгледа необично, но таа научи да не ги осудува другите родители и нивните методи на воспитување. „Сите ние треба да имаме отворен ум и да се чувствуваме добро за она што го правиме и да им дозволиме на другите луѓе да живеат како што сакаат да живеат“, вели Кејт.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *