Кевин Сорбо, ѕвездата на „Херкулес“, вели дека мажите во Холивуд повеќе не се мажествени

Холивудскиот актер Кевин Сорбо (65) ја критикува современата мажественост. Сорбо, познат по неговите улоги во „Херкулес: Легендарните патувања“ и „Андромеда“ , како и „Ксена: Принцезата воин“, тврди дека неговите конзервативни мислења предизвикале тој да биде избегнуван од забавната индустрија.

 

Сорбо се стекна со слава со портретирањето на Херкулес и капетанот Дилан Хант во Андромеда. Тој стана познат по неговите отворени конзервативни ставови, за кои тврди дека доведоа до негово „откажување“ во Холивуд.

Во својот есеј, Сорбо го критикува прикажувањето на мажите во Холивуд, прикажувајќи ги или како брутални мажи кои ја злоупотребуваат својата сила или како нежни фигури. Тој тврди дека татковците, особено, се неправедно исмејувани во „разбудениот“ Холивуд.

Тој, исто така, ги критикува мажите облечени во здолништа и фустани на црвените теписи, споделувајќи: „Општеството денес сериозно погрешно ја разбира машкоста… Од една страна, сакаме да ги нормализираме андрогините мажи кои носат здолништа и пуфи фустани…“

 

„Најдобро облечениот човек од 2019 година, Тимоти Шаламе, на пример, често носи облека што вашиот дедо не би бил фатен мртов облечен како Шаламе“, рече тој.

  • Dimche напиша:

    Ovoj kazuva za 1000 dusi vo Holivud,abe crpko to vo svetot ima se pomalku mazi koi ne se mazestveni.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *