Ким Кардашијан не може да се помири дека не е Мерилин Монро, па откако го уништи иконскиот фустан зашто Ѝ СЕ МОЖЕ најде начин повторно да ја канализира

Ким Кардашијан повторно ја канализира Мерилин Монро неколку месеци откако го облече фустанот на иконата на Мет Гала и додека Ана де Армас треба да ја игра во биографскиот филм кој наскоро ќе биде објавен.

41-годишната ријалити ѕвезда ја прикажа Мерилин Монро во промото за новата колекција на Долче и Габана.

Во црн фустан со разголен деколте од италијанската луксузна куќа додека седеше во задниот дел на лимузината и неколку камери блеснаа во возилото. Таа носеше кратка руса перика со обемни кадрици кои изгледаа како оние на класичната убавица Мерилин. Ким жестоко погледна во камерата пред да се појави за да земе парче пица од кутијата што беше до неа. А потоа направи уште пожестоки пози.

 

Заврши со хаштагот #CiaoKim и ја промовираше претстојната женска ревија на Долче и Габана пролет-лето 2023 година за време на модната недела во Милано во сабота во 14:30 часот по средноевропско време.

Кампањата доаѓа во интересно време кога Ана де Армас ја глуми Мерлин Монро во биографскиот филм „Блонди“ кој ќе се прошири во повеќе кина на 23 септември, пред премиерата на Нетфликс на 28 септември.

Уште во јуни, Ким беше во центарот на контроверзноста бидејќи приврзаникот на Мерлин Монро ја обвини дека ја оштетила иконската гола тоалета што актерката ја носеше за да му ја пее „Среќен роденден“ на тогашниот претседател Џон Ф. Кенеди.

Колекцијата на Мерилин Монро сподели фотографии од фустанот кој наводно бил изложен на „Рипли, верувале или не!“ на Инстаграм уште на 13 јуни, тврдејќи дека сега „недостасуваат кристали“, а некои се „оставени да висат на конец“. Кардашијан беше првата личност што го облече тоалетата откако ја носеше Монро во 1962 година. Тој беше чуван во посебна средина со контролирана температура 60 години откако беше купен за рекордни 5000 милиони долари во 2016.

Ким призна дека изгубила 16 килограми за три недели за да се вклопи во фустанот, но сè уште не можела да го затвори со патентот. А на сликите точно се гледа дека кај патентот фустанот е тотално уништен.

  • Sasho напиша:

    abe sto0 zamarate so ova kurviste? ubavo rece Bon Jovi, ako treba ovaa da napise buografija, kako se proslavila, treba da pocne so…snimav porno sex klipce… po toa bila poznata, najodvratnata zena , orospiiste, ne e zena, kurva

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.