Кинески милионер 20 години го криел своето огромно богатство од синот, за тој да порасне во скромни услови и да не биде разгален

Милионер од Кина успеал 20 години да ја крие големината на семејното богатство од сопствениот син заради неговата благосостојба. Синот на сопственикот на популарната марка за грицки, 24-годишниот Џанг Зи Лу, признал дека татко му го лажел за семејното богатство до неговиот 20-ти роденден. Според зборовите на младиот човек, неговиот родител ја криел вистината од него бидејќи му всадил желба самостојно да постигне успех во животот и способност да биде скромен.

Жанг Ју Ду (51) е основач и претседател на компанијата за солени грицки „Mala Prince“, која годишно произведува стоки во вредност од милиони долари. Брендот е основан истата година кога се родил Џанг Зи Лу. Џанг Џуниор знаел дека семејството го поседува производството, но неговите роднини му кажале за големите долгови и немањето значителен профит. Момчето пораснало во обичен стан во провинцијата Хунан.

Самостојно влегол во едно од најдобрите училишта во регионот. Како што растел Џанг, тој почнал да сонува да најде стабилна работа со месечен приход за да му помогне на своето семејство да ги исплати долговите. Дури по завршувањето на универзитетот, татко му му кажал за нивното богатство, а потоа семејството се преселило во замок вреден 10 милиони долари. Џанг Јуниор почнал да работи во комерцијалниот оддел на компанијата на неговиот татко. Во исто време, Џанг Ју Ду тврди дека ќе ја наследи компанијата на својот син само ако може да му ги покаже своите таленти. Во исто време, младиот наследник призна дека ужива финансиска слобода. „Богатството ме прави среќен“, рече тој во едно интервју.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • dimce напиша:

    Do 18g. decata se kako zivotnite koi doprva im se gubi mrezickata od ocite i pocnuvaat da go gledat svetot,do 24g.go osoznavaat svetotot,a posle toa gi uviduvaat site dobri,losi strani na svetot,lugeto,zivotot i koj kolku ke osoznae na toj nacin i ke zivee.Ovaj i slicni primeri { kako Shaquille O’Neal …..so decata} se dobri primeri na bogati roditeli.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *