Кога докторите си заминуваат ќе се снаоѓаме: Турчин си играл доктор во Гостивар, лечел со свои лекови

Пред два дена во гостиварското Врапчиште лишен е од слобода 33-годишниот М.Ч од Република Турција. При претрес на куќата која ја користел како ординација на надрилекарство биле пронајдени и одземени голема количина на таблети, медицинска документација, пари и други предмети. Лицето е задржано во полициска станица и против него ќе биде изготвен соодветен поднесок.

Од запленетите работи се гледа дека изгледа доста време посветил на берење треви и добро наплаќал за истите. Но добро сега во подем е здравата исхрана и лекови нели.

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *