Кога кај нас нешто пропаѓа, пропаѓа од сите можни страни

Автор: Војо Љ. Цветановски

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете своја смешна слика или видео овде.

  • Laki напиша:

    Поштата во Аеродром позади Капитол после ова не работеше бидејќи местеа клима уред цела недела, а потоа не работеше бидејќи немаа интернет, исто десетина дена…

    Вистинската причина е шефот… Едно човече со модерна фризура на кој работниот ден му поминува во смислување изговор како да не работи.
    Другите вработени го следат во чекор

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *