Кога маникирот станува уметност! 10 уникатни идеи како да ги дизајнирате ноктите ова лето!

Хероините од нашата статија сигурно знаат дека со добро негувани нокти се чувствувате многу посигурни. Затоа, тие сакаат кул маникир и не им пречи да потрошат 2 или дури 4 часа на него, цртајќи особено сложен дизајн.

Па, ние уште еднаш се уверивме дека ноктите се огромен простор за креативност и, со соодветна вештина, може да станат вистинско уметничко дело.

1. „Сакаа да ме одвратат од оваа комбинација! Но, јас не слушав никого – и не се каам за тоа!“

2. „Сакав ноктите да одговараат на бојата на кимоното. За дизајнирање беше потребно околу еден час“.

3. „Слатки летни лубеници. За прв пат самата ги дизајнирав ноктите“.

4. „Првиот маникир во сезоната“.

5. „Летна јагода. Целосно рачно насликана. Дизајнирањето траеше 2 часа“.

6. Нокти “плажа”.

 

7. „Мојот минималистички маникир“.

8. „Ми требаа повеќе од 4 часа за овие нокти. Но се гордеам што успеав да направам“.

9. „Завршив кај непознат мајстор за нокти, а таа ми предложи да направам француски маникир со мала промена. Си помислив: „Па, живееме само еднаш“ и се согласив“.

 

10. „Можете да ја продадете вашата душа за оваа нијанса на зелена боја“.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.