Кога се во прашање брзи пари може да се биде многу иновативен: Во Скопје е откриена лабораторија за производство на марихуана (видео)

Вчера на 15.11.2023 во Скопје уапсен е 44-годишниот Д.К. При претрес во неговиот дом била пронајдена лабораторија за производство на марихуана со околу 150 сандаци, ламби, вентилатори и друга опрема како и неколку шприца со кафеава материја, марихуана и дигитална вага.

Па признаваме дека Д.К добро се потрудил.

Смеењето е најслатко кога е на своја сметка. Дознајте какви несекојдневни работи се случуваат во секојдневниот живот на Македонците на каналот Македонски несекојдневни ситуации. Испратете своја смешна слика или видео овде.

 • Жарко Г. напиша:

  Додека криминалците ги криете само со иницијали, како овој Д.К., се дотогаш ќе ни се случуваат вакви работи.
  Од каде народот да знае кој е тој или таа Д.К.?!
  Можеби е некој наш комшија или роднина кој што си тера „бизнис“ без мува да го лази.
  Или, како и секогаш, повторно ќе испадни некое „дете“ роднина на курајбер од ДУИ за кои ЗАКОНИТЕ на Македонија НЕ ВАЖАТ.
  Да…сега Рамадани слободно нека ме наречи албанофоб…па… и тоа преку љубовниот мускул!!!

 • Коментирај анонимно

  Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *