Кога славните личности ќе го вкусат „слаткиот“ живот во нашата чудесна Македонија

Сите славни, а и неславни личности си имаат свои двојници. Интересното е што овие двојници често имаат сосема различен живот едни од други. Но, замислете ги славните личности, холивудските ѕвезди, спортисти, пејачи, ако живеат во Македонија барем на еден ден. Епа, ние ги најдовме двојниците на некои од нив и ги „преселивме“ во Македонија. Погледнете ја оваа галерија што ја припремивме за вас и започнете го денот со позитива!

 

1. Дрејк по 2 недели во Битола на Широк Сокак

 

2. Чендлер Бинг после 6 месеци во Скопје, откако фати кризата

 

3. Ван Гог со пријтел на сточниот пазар во Кривогаштани, по само 3 часа таму

 

4. Путин и Зеленски по 1 недела преговори во „Хотел Континентал“

 

5. Силвестер Сталоне по 2 дена во Делчево

 

6. Дејвид Бекам и неговата прва работа во Македонија, во Кавадарци по само 6 месеци

 

7. Џони Деп со пријтелите, по 1 викенд поминат во Струмица

 

8. Џокович по 1 месец во Свети Николе конечно дава изјава за новите тениски терени

 

9. Брус Вилис по 1 година во Скопје, во 23-ка накај Маџари

 

10. Волтер Вајт по само 2 часа преговори во Арачиново

 

11. Кристијано Роналдо во својот дом во Шутка по 1 месец во Македонија

 

12. Сер Ентони Хопкинс во воз накај Прилеп зборува македонски, по 1 година во Македонија

 

  • Dimche напиша:

    EPTEN JAKO,A ISTOVREMENO NE E DALEKU OD VISTINATA.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.