„Кога стигнав на ред за плаќање во маркет, сфатив дека немам доволно пари да платам. Сите зјапаа во мене, но тогаш се случи неверојатното, дојде „Божјиот ангел“

Мајка на три деца била доведена до солзи откако љубезноста на еден странец и го допрела срцето.

 

 

 

Бет, која потекнува од Манчестер, на „TikTok“ зборуваше за тоа како не можела да си дозволи да плати во маркетот, откако веќе ја наполнила количката. Младата мајка објаснила дека се приближила до касата кога сфатила дека нема да има доволно да ја плати сметката од 50 долари за храна на нејзиното семејство. Вознемирената мајка размислувала кои артикли ќе мора да ги врати, кога љубезна жена пришла за помош.

 

 

Бет со насолзени очи им кажа на своите следбеници на „TikTok“ дека сите во редот на касата почнале да зјапаат во неа, бидејќи сфатила дека нема пари за нејзините набавки. Во видеото кое сега има над 140.000 прегледи, мајката на три деца признава: „Стигнав до лентата и сфатив дека не ми беше доволно. Луѓето зјапаа во мене“.

За среќа на г-ѓа Нелсон, жена која, наводно, претходно била во слична позиција, се понудила да и помогне со сметката. На изненадување на мајката, жената сакала да понуди неколку охрабрувачки зборови. Таа дури и ѝ дал на г-ѓа Нелсон пари за да му помогне на семејството да го преброди остатокот од неделата.

 

 

Успевајќи да здивне додека привремено го прекинува липањето, Бет рекла: „Жената беше навистина убава. Таа ме прегрна и рече дека претходно била во истата положба“.

Правејќи се од себе за да ги задржи солзите, г-ѓа Нелсон додаде: „Ме потсети дека само затоа што се борам во моментот не значи дека сум лоша мајка“. Жената споделила со Бет дека има родители кои можат да сочувствуваат со нејзината мака бидејќи и тие биле во слична ситуација.

Луѓето го преплавија делот за коментари споделувајќи ги сопствените финансиски несигурни искуства. Некои ја нарекоа жената „еден од Божјите ангели“, а многумина ја охрабрија мајката на три деца да ја пренесе љубезноста.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *