Кога власта и локална и државна се од страната на коцкарниците, народот мора да ја преземе работата во свои раце

Според некои експерти, коцкањето е пострашна зависност дури и од дрогата. Вака селаните од с. Дебреште ја започнаа својата битка.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *