Кој би рекол дека со ваков изглед, Деми Мур има 60 години? Згодната убавица ги остави фановите „без здив”, изгледајќи двојно помладо во целосно бела комбинација

Деми Мур не изгледа никако постаро од 30 години, откако беше забележана како излегува од фризерски салон во Западен Холивуд, по  два часа средување на косата.

 

 

60-годишната дама изгледаше фит и чудесно со својата подновена фризура и едноставен стајлинг.
Таа носеше едноставен целосно бел комплет и бел часовник на „Apple”.

 

Актерката го дополни својот изглед со елегантна чанта „Fendi” и нежни црни очила за сонце.
Нејзиниот аутфит го заокружија бели сандали кои покажуваа совршено полиран црвен педикир.

Признавајќи дека нејзината опсесија да остане фит започнала кога добила улога во филмот „Неколку добри мажи“ со Том Круз, Деми откри: „Не чувствував дека можам да престанам да вежбам“.

 

 

И покрај тоа што лекарите ѝ кажале дека нема доволно маснотии во мајчиното млеко откако ја родила ќерката Румер, Деми сепак чувствувала притисок да остане слаба за нејзината улога во филмот „Непристоен предлог“.
„Ја удвоив мојата веќе навремена рутина за вежбање. Ги исфрлив јаглехидратите, трчав, возев велосипед и вежбав на секоја машина што може да се замисли“, призна ѕвездата.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *