Колку брзо лето времето! 11 славни актери и актерки од нашите омилени филмови, кои ќе ве збунат со нивната возраст сега!

Времето лета незабележано, а актерите кои ги сакаме се менуваат со нас. Но, нивните ликови, овековечени на филм, остануваат исти како што некогаш биле врежани во нашата меморија.

Ние дознавме колку години имаат сега актерите и актерките кои пред многу години ги паметиме по улогите во култни филмови. Погледнете!

1. Хуго Вивинг, кој го играше агентот Смит во „Матрикс“, има 62 години

2. Виго Мортенсен, кој го играше Арагорн во трилогијата „Господарот на прстените“ има 63 години

3. Жан Рено, познат по Леон, веќе има 74 години

4. Роби Колтрејн, нашиот омилен Хагрид од „Хари Потер“ има 72 години

5. Хју Лори или Доктор Хаус, веќе има 63 години

6. Џејмс Мекавој, кој го играше Тумнус, има 43 години

7. Брајан Кренстон, кој го играше Волтер Вајт, има 66 години

8. Неповторливата Вуди Голдберг од „Духови“, има 66 години

9. Хајден Кристенсен, кој го играше „Дарт Вејдер“ во „Војна на ѕвездите“ има 41 година

10. Том Хенкс, кој го играше „Форест Гамп“, има 66 години

11. Натали Портман, којашто се прослави како Матилда, сега има 41 година

Неверојатно е како лета времето, зар не?

  • Јасмина напиша:

    Прекрасни филмови 🙃♥️💋

  • Dragan напиша:

    Najbrzo e vremeto..koga ne bi se merelo.na prasanje koga si roden..bi odgovoril..Pred malku..

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.