Колку ги познаваме оние со кои живееме? 11 луѓе откриле тајни кои им оставиле белег за цел живот

Повеќето семејства веројатно имаат тајни што ги чувале долго време, можеби дури и стотици години. Сепак, на крајот, сите тајни излегуваат на виделина. Денес, ДНК тестовите и зголемениот интерес за семејната историја често помагаат да се откријат овие скриени вистини. И понекогаш, чиста случајност може да го забрза овој процес. Луѓето на нашата листа открија приказни кои длабоко ја променија нивната перцепција за реалноста.

 

1.

Братот на татко ми се оженил со сестрата на мајка ми. Кога моите родители се развеле, татко ми ја запросил другата сестра на мајка ми.
Таа рекла не.
Не знаев за ова се додека не наполнив 20 години.

2.

Мајка ми го изневерувала татко ми со докторот што ја пораѓал.
Го дознав ова кога имав 26 години.

3.

Мајка ми го изневерувала татко ми цели 20 години и не му има кажано се до овој ден.
Сѐ уште се обидувам да сфатам што да правам затоа што ако му кажам на татко ми се плашам дека ќе умре од скршено срце.
Најлошото е што го изневерувала со кумот кој доаѓаше секој ден кај нас и заедно пиеја кафе.

4.

Дознав дека вујко ми ми е всушност брат.
Мајка ми го родила кога била многу млада, па моите баба и дедо го израснале.

 

 

5.

Мајка ми и мојот постар брат не се мое биолошко семејство.
Мојата биолошка мајка починала брзо од кога јас сум се родила, оставајќи не, мене, сестра ми и татко ми.
Мојот брат ми кажа за ова.
Моите родители никогаш не ми кажале затоа што сакале да ме заштитат од вистината, но брат ми сметаше дека треба да знам.
Не знам дали моите родители знаат дека знам, но не сакам да го спомнувам тоа воопшто.

6.

Откако дедо ми почина дознавме дека ниедно од неговите 7 деца што ги има со баба ми не се вистински негови, и дека речиси сите имаа различни татковци.

7.

Татко ми ѝ предложи развод на мајка ми затоа што очекуваше големо наследство. Наследството никогаш не дојде.
Тие се сѐ уште заедно.
Да, незгодно е.

 

8.

Моите баба и дедо никогаш не биле официјално земени. Баба ми само измислила датум дека се земале, 9 месеци пред да им се роди првото дете.

9.

Татко ми почина пред 2 години.
Тој и мајка ми беа во брак 34 години.
Тој беше добар татко и сопруг, немам никакви лоши спомени со него.

Само што дознав дека тој веќе 10 години живеел двоен живот и имал многу љубовници на страна.

10.

Дедо ми оженил некоја девојка која што не ја ни сакал. Таа затруднела од некого и кога дознал татко ѝ не сакал ништо да има ниту со неа, ниту со детето.
Дедо ми се понудил да ја земе за жена за луѓето да не знаат дека забременила вонбрачно.
Таа и детето потоа починале на пораѓај.

11.

Татко ми бил женет пред да се ожени со мајка ми, и јас имам сестра за која никој не зборува и не сака да одговори на ниедно прашање.

  • Igor напиша:

    17 god sum zadno so istata zena 11 g sme vo brak i samo sto doznav deka me izneveruva celi 17 god i deka toa e javna tajna imame 10 god masko dete sto ne lici voopsto na mene i mi se javuva somnez deka ne e moe nikako ne mi priznava iako imam dokazi i nikoj nisto ne mi kazuva samo me gledaat site tazno mi se kine srceto

  • Др.Возач напиша:

    ЈАС ТАКВА РАБОТА НЕ БИ ПРОСТИЛ ПО НИКОЈА ЦЕНА. БРАТ КЛОЦА У ГЗ И ИСФРЛИ ТАКВО ЃУБРЕ НАДВОР.

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *