Комедијата на семејниот живот: 18 ситуации кои докажаа дека иако често нѐ нервира, сепак семејството знае да нѐ насмее како никој друг

Ако сакате да си го направите денот повозбудлив, замолете ја малата внука или ќерка да ве нашминка. Исто така, можете да отворите разговор со вашето семејство за тоа на кој начин кучето би носело панталони ако може. Вашите роднини можат да ви го исполнат денот со хумор.

Ние секогаш црпиме сила од нашите семејства и споделуваме 18 слики кои докажуваат зошто да се има роднини е секогаш забавно.

 

1. „Ќерка ми мрази кога нејзиниот сендвич не е преполовен совршено. Мојата сопруга се реши да си поигра“.

 

2. „Бидејќи ѝ го поклонив, но не беше сигурна што прави, мајка ми го користеше својот Apple trackpad од 140 долари како подлога за глувче“.

 

3. „Кога семејната расправија за кучешки панталони ќе излезе од контрола“

 

4. „Мојата пријателка сакаше нејзиното семејство да ја однесе во музеј за Денот на мајката“.

 

5. „Моето семејство е прилично чудно. Вечерва мајка ми најми имитатор на Елвис и никому не кажа за тоа“.

 

6. „Мојата ниска мајка ни испраќа фотографии од неа со навистина високи луѓе“.

 

7. „Мајка ми се посрамоти кога ги „најде гаќите на мојата девојка“ на нашата кујнска маса.

 

8. „Мојата сопруга премногу се забавува со подарокот што ми го даде сестра ми“.

На маицата пишува: „Луѓето кои ме толерираат секој ден.. тие се вистинските херои“

 

9. „Мојата бремена сопруга во 39-та недела отиде во продавница за да „купи работи за вечера“. Ова е она со што таа дојде дома“.

 

10. „Мојата сопруга штотуку ми ја испрати оваа слика од нашата мачка како си игра зад телевизорот“.

 

11. „Мојата сопруга мисли дека е смешна, јас обично се согласувам“.

 

12. „Мојот помал брат реши да го прослави својот осми роденден на своето омилено место: стоматологот“.

 

13. „Ако му дозволите на вашиот постар брат да ве слика грда, ќе ја добиете сликата на кригла што ја менува бојата“.

 

14. „Само мајка ми и тетка ми имаат семеен ден во Велс…“

 

15. „Баба ми стави го стави лицето на Леонардо ди Каприо врз лицето на нејзиниот покоен (не толку фин) сопруг“.

 

16. „4-годишната ќерка на вујко ми не беше среќна кога го откри костимот на нејзиниот татко за Ноќта на вештерките“.

 

 

17. „Ѝ дозволив внуката да ме шминка. Да, јас сум нејзиниот омилен вујко сигурно“.

 

18. „Најдобратата слика од мене и ќерка ми на плажа“

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *