Кристијано Роналдо во традиционален саудиски фустан држи меч во новото видео со соиграчот Садио Мане за да ја прослави културата на Саудиска Арабија

Роналдо (38) се префрли во Саудиска Арабија дури во декември минатата година, но веќе лесно се насели во животот на Блискиот Исток.

Напаѓачот има седум гола од неговите воведни пет натпревари во сезоната на саудиската Про лига и ја освои Златната копачка додека неговиот тим го освои Купот на арапските клупски шампиони.

И, како и на теренот, глобалната суперѕвезда се всели во животот во Саудиска надвор од теренот – што тој го демонстрираше со своето кратко камео во видеото.

Португалската суперѕвезда, заедно со соиграчите како Садио Мане и Талиска, се појави во традиционална саудиска облека додека танцуваше на крајот од видеото.

Насловот на видеото на Твитер гласеше: „Сите заедно. За едно знаме. Сонуваме и постигнуваме“

Со националниот ден на Саудиска Арабија во сабота, веројатно е дека видеото е поврзано со прославите што ќе бидат во тек во текот на викендот.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *