„Кучето на пријател ме нападна и ми го „изеде“ пола лице! Сега не можам да зборувам и се плашам да излезам надвор“

Келси Морган доживеала ужасен инцидент кога ротвајлер-питбулот на нејзината пријателка ја нападнал во Свонси, Велс. Кучето станало вознемирено за време на кавга, што го натерало да се нафрли на Келси, предизвикувајќи сериозни повреди на лицето, вклучително и исечен отворен образ, изедена ноздра и дупка од 2 сантиметри на нејзиниот образ.

 

 

 

Нападот, кој се случи во септември 2022 година, барал итна реконструктивна операција на лицето и ја остави Келси со 24 конци. И покрај хируршката интервенција, таа продолжува емотивно да се бори, се срами од лузните и избегнува да излегува без шминка.

 

 

Келси била подложена на операција која траела еден и пол час, поради што за време на закрепнувањето не можела да зборува, да јаде или да се смее една недела. Трауматичното искуство ја натерало да се плаши од кучиња, особено од оние какво што било кучето што ја нападнало.

Кучето одговорно за нападот брзо било земено на увид, а неговиот сопственик се соочил со правни последици поради поседување на куче надвор од контрола.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

  • DEBILANA ZIVA напиша:

    IMBECILI

  • Коментирај анонимно

    Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *