Легендата на „Манчестер Јунајтед“, Рајан Гигс, повторно ќе стане татко на 50 години: „Не знаев како моите возрасни деца ќе го прифатат тоа“

Рајан Гигс наводно ќе стане татко по трет пат на 50-годишна возраст.

 

 

 

Легендата на „Манчестер Јунајтед“ е во врска со Зара Чарлс (36), а парот го очекува своето прво заедничко дете подоцна оваа година. Гигс има две деца – Либи (19) и Зак (17) од бракот со Стејси Кук, кој заврши во 2017 година.

 

 

Чарлс, модел, има ќерка од претходниот брак. Двојката е заедно од 2021 година и се вели дека им кажале на блиското семејство и на бившите за нивното претстојно ново пристигнување. Извор изјави: „Рајан беше нервозен за тоа што ќе мислат неговите деца, но тие ја запознаа Зара во последните неколку години и навистина им се допаѓа. Тие се среќни затоа што знаат дека тој е среќен. Но, тие се шегуваа дека тој може да се бори со раните утра и недостатокот на сон. Рајан и Зара се воодушевени од можноста повторно да станат родители. Тие имаат многу цврста, љубовна врска и градат долгорочна иднина заедно. Нивниот живот е многу едноставен, одат на прошетки, одат на кафиња и сакаат да се одржуваат во форма“.

 

 

Поранешната сопруга на Гигс, Кук, наводно ја „благословила“ врската, а триото наводно го поминале Божиќ во 2022 година заедно како „мешано семејство“.

 

 

Чарлс беше покрај Гигс минатата година, кога беше ослободен од обвинувањата за семејно насилство што ги упати неговата поранешна девојка Кејт Гревил. Тој беше прогласен за невин по обвинувањата откако обвинителите не понудија докази и го повлекоа гонењето.
Адвокатите рекоа дека повеќе нема реални причини за осуда и дека не е во јавен интерес Гигс да оди на суд по втор пат поради наводите изнесени од г-ѓа Гревил и нејзината сестра Ема, во врска со кавгата во пијана состојба во неговиот дом во Ворсли, Велика Британија во 2020 година.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *