„Личам на „сом“ без два предни заба, но шминката ме претвора во Мараја Кери“

Шминката постои главно за подобрување на нашата природна убавина, но има и луѓе кои ја носат на навистина друго ниво. Жена на која и недостигаат некои предни заби ги воодушеви своите обожаватели со нејзината неверојатна трансформација, а некои луѓе дури ја споредија со Мараја Кери.

 

1. Сара ги воодушеви луѓето

 

Сара Андрес, жена од Едмонтон, постојано објавува на „TikTok“ и „Instagram“ под профилот @lashesandlosing. Таа неодамна сподели видео за своите бројни обожаватели, покажувајќи како прави трансформации во своето студио за убавина дома.

 

 

Луѓето беа сведоци како одеднаш секоја видлива пора исчезнува од кожата на жената во видеото. Таа се трансформира од нејзината лежерна облека и неуредната коса во поелегантен имиџ – отмеен вечерен фустан и стилизирани прамени коса исто како онаа на Мараја Кери.

 

2. Реакциите на луѓето беа контроверзни

 

Снимката на која се гледа Сара како наликува на светски познатата пејачка беше преплавена со многу коментари. Луѓето ја фалеа самоуката шминкерка, која останала без два предни заба во несреќа со велосипед.

Некои корисници дури и ја молеа жената за целосен туторијал за шминкање, а други ја опишаа нејзината трансформација како „неверојатна“.

 

Некои луѓе, сепак, беа скептични. Тие рекоа дека шминката не била единствената помош на жената, а еден гледач тврди дека Сара „користи филтер за да ги покрие нејзините  набори“. Друг маж ја критикувал жената, велејќи: „Сè додека не се разбудите покрај неа наутро, во ред…“

Но, многумина застанаа во одбрана на Сара, пишувајќи дека „луѓето се љубоморни“. „Мислам дека сте одлични во тоа што го правите. Начинот на кој користите шминка е беспрекорен“, напиша една обожавателка.

 

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *