Ловци фатиле алигатор „диносаурус“ тежок неверојатни 420 килограми: „Тоа беше меч од тешка категорија!“

Тим од ловци извлекоа алигатор „диносаурус“ тежок повеќе од 420 килограми од езерото во Флорида.

 

 

 

„Имав страв каков што никогаш порано не сум почувствувал“, изјави Кевин Гротц, човекот кој го улови големото животно.

Со тежина од неверојатни 420 килограми и должина од 2.5 метри, животното беше второто по големина некогаш уловено животно во државата.

Рибарот изјавил дека никогаш не „доживеал вакво нешто“ во неговите 20 години како капетан на брод. Гротц и неговиот тим го пронашле рептилот во езеро во близина на популацискиот центар во Орландо и знаеле дека мора да го отстранат за да ги заштитат луѓето.

 

 

 

„Искрено, мојата прва грижа беше безбедноста бидејќи бевме во помал брод“, изјавил Гротц.

„Кога го видовме овој алигатор, сфативме дека тој беше многу поголем од било што досега“.

 

 

Наводно,за да ја извојуваат битката на Гротц и на неговиот тим им требале неверојатни четири часа.

„Легнав на бродот и реков: „Во ред, морам да легнам додека не се вратиме“, бидејќи мислев дека ќе умрам“, рече пријателката на Гротц, Карсон Гор додека се сеќава на „мечот од тешка категорија“.

 

 

Фотографиите покажуваат дека тимот користи јаже за да го подигне големото животно, кој е толку масивен што за некои луѓе изгледа како да може да биде фотошопиран.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *