Љубов како од филм: Прекрасната љубовна приказна на Емили Блант и Џон Красински, која сè уште трае

Замислете дека позната актерка се заљубува во шармантен маж и одеднаш открива дека тој е нејзин  голем обожавател. Звучи како заплет на некој романтичен филм, но всушност е вистинска љубовна приказна на Џон Красински и Емили Блант. Џон и Емили не само што не влегоа во никаков скандал од моментот кога почнаа да излегуваат, туку станаа пример за силна и долга врска.

Ние составивме целосна временска рамка за врската на Емили Блант и Џон Красински, кои секако ја заслужуваат титулата за еден од најголемите холивудски парови.
Врската на Емили со Мајкл Бубле, која траеше 3 години, заврши во  2008 година. Во тоа време Џон Красински не бараше врска и уживаше како самец. Сепак, Емили веќе го освоила срцето на актерот уште пред да се сретнат. Красински се заљубил во неа по „Ѓаволот носи Прада“, за кој вели дека го гледал повеќе од 70 пати.
Актерот се заљубил во Емили уште во моментот кога ја видел. Тој во едно интервју признава  : „Бев многу нервозен. Бев како „О, боже, изгледа како да се заљубувам во неа “.
Истата година Красински и Блант отидоа на нивниот прв состанок. Актерот се сеќава на тој ден, велејќи : „Мислам дека бев толку сигурен дека нема да и се допаднам што си помислив: „Накратко, ќе уништам сè веднаш, само за да не размислувам за тоа подоцна. ” На задоволство на Џон, состанокот поминал добро и тие започнале да излегуваат.
Актерите се заљубиле на прв поглед и се вериле во  август 2009 година, откако биле во врска помалку од една година во тоа време.

На 10 јули 2010 година , повеќе од една година по предлогот за брак, Џон и Емили се венчаа. Церемонијата се одржала на отворено на имотот на Џорџ Клуни, во близина на езерото Комо, Италија. Доделувањето на наградите Еми во 2010 година беше еден од првите настани на црвениот тепих на кој младенците присуствуваа како маж и жена.

Кога Емили ја прашале за нејзиниот брачен живот, таа признала дека средбата со Џон целосно и го променила животот. „Кога тој ме поддржува, се чувствувам едноставно непобедлива. Ме остава да блескам кога сè е добро, но кога нешто ќе тргне наопаку, знам дека сум зад него – како зад камениот ѕид.“
Во февруари 2014 година, Емили и Џон ја добија својата прва ќерка Хејзел Красински. Тие им ја соопштија веста на своите пријатели и следбеници преку твит од профилот на Красински.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.