Луѓето останаа во неверување кога открија како навистина се прави шунка: „Што по ѓаволите?“

Можеби ќе сакате да го преиспитате да земете исечена шунка. Интернетот се мурти од згрозеност откако ја виде снимката на која е опишано како се обработува исечената шунка.

Розова мешавина, слична на гума, се меша во мазна, мека конзистентност за сервирање и се става во калапи слични на големината на леб, како што е документирано во вирално видео.

„Не сакам да верувам во ова!“

„Јас мислев дека ова е најмазниот сладолед од јагоди“, се пошегува еден шокиран гледач, додека друг напиша: „Престанав да јадам преработено месо одамна … без жалење!“

„Какви, по ѓаволите, хемикалии користат тие за да бидат прилагодени така!“ забележа друг.

 

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *