Мајка беше „нападната“ од бесни родители, откако го нашла своето бебе како спие на подот во кујната: „А, каде беше ти, мајко, зошто не ја гледаше?“

Инфлуенсерката Аманда Реардон сподели клип откако ја затекна својата деветмесечна ќерла Сиера како импровизирано дреме на подот во трпезаријата, но наиде на низа огорчени коментари.

 

 

Мајките ја нападнаа Аманда што не внимавала на бебето и се прашувале зошто била оставена сама доволно долго за да заспие.
На сите не им пречеше „слаткото“ видео и брзо ја одбранија мајката, која рече дека бебето може да биде во „длабок сон“ за само неколку секунди.

 

 

„Ако сте долго време следбеник, знаете дека Сиера спие насекаде“, напиша Аманда на клипот на кој се гледа дека Сиера е на подот помеѓу кујната и трпезаријата.
Некои родители не беа импресионирани од видеото и сакаа да ги споделат своите размислувања.

„Колку долго беше сама на таа возраст за да ја најдеш вака?“ праша една жена.

Аманда не прифаќаше ниту една критика при срце, па дури и почна саркастично да одговара на лутите коментари.

 

„А каде беше ти во тоа време мајко???“ еден гледач бараше да знае, на што Аманда одговори: „На сончање на мојата супер јахта“.

Многумина беа на страната на Аманда и мислеа дека видеото е „слатко“.

„Сите луѓе кои велат гледајте ги подобро вашите деца очигледно немаат деца или имаат и не ги учат на независност или самосмирување! Моите деца играат и заспиваат сами додека си играат“, рече една мајка.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *