Мајка од Австралија вели дека НЕМА да ја напушти работата дури и откако освоила 34 милиони долари на лотарија и ги открива плановите за парите

Мајка од Квинсленд која си купила билет за „Пауербол“ како божиќен подарок си заминала со 20 победи вредни повеќе од 34.000.000 долари, но сепак вели дека нема да ја напушти работата и покрај тоа што го освоила огромниот џекпот.

 

 

Жената од Дурак, западен Бризбејн, била една од трите победници од првата дивизија на „Powerball“ во четвртокот.

Извлекувањето со број 1389 било последниот „Powerball“ за 2022 година и имаше џекпот од 100 милиони долари.
Мајката и уште двајца играчи земаа по 33.333.333,34 долари, поделено од целосната сума.

 

 

Сепак, жената од Дурак имаше уште поголема среќа и освои плус пари и стигна до 34,2 милиони долари.
„Се тресам!” му кажала на службеник од „The ​​Lot“t кој остварил контакт со неа во четвртокот вечерта.

„Случајно ја погледнав апликацијата „Лотт“ и видов како бројките светат. Излегов надвор и почнав да врескам! Децата мислеа дека во кујната има бубашваба“.
Мајката рече дека ќе ги искористи парите за да го промени животот на своето семејство на подобро.

„Ова дефинитивно ќе ни ги промени животите. Ова не само што ќе му помогне на моето семејство туку и ќе ни помогне да продолжиме со подобар живот“, рекла таа.

 

 

„Леле! Ова ќе биде фантастично! Тоа ќе направи огромна разлика. Изгубена сум за зборови. Ова ќе помогне да се намали притисокот, но ќе продолжам да работам како што сакам. Ова е неверојатен крај на годината. Тоа е најдоброто нешто. Соништата навистина се остваруваат!“

Сопственикот на новинската агенција изјавил дека бил воодушевен кога видел дека еден од неговите клиенти станува мултимилионер, токму на време за новата година.
Татко од Бурвуд, западен Сиднеј бил вториот среќен добитни на 33,3 милиони долари.

 

Официјалните лица на лотаријата не можеа да стапат во контакт со третиот добитник во четвртокот и ги повикаа сите што имаа учество во извлекувањето на „Powerball“ да ги проверат своите билети што е можно поскоро.

 

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *