Мајка од Јута ја обвинуваат за сексуално злоставување на нејзиниот син тинејџер со тоа што го направила по фудбалскиот натпревар

Амбер Рајт, чиј сопруг извршил самоубиство пред две години, ја објави снимката на сопствената страница на Инстаграм откако пријателката ги снимила. Па брзо беше доведена во прашање блискоста на мајката и синот.

На видеото кој сега е прегледано повеќе од 9 милиони пати, се гледа како Рајт скока во прегратките на нејзиниот син, 16-годишниот Брикстон, откако неговиот тим победи на домашен натпревар.

„Бев толку горда. Бев горда мајка што го гушкаше своето дете. Никогаш не очекував дека ќе се претвори во нешто каде што луѓето се како: „Сексуално го злоставуваш!“

 

Но, на многу корисници на интернет им било непријатно на она на што биле сведоци.

„Се прашувам на колку негови пријатели им е дозволено да преспијат кај нив. На мојот син не би му било дозволено да спие во нивната куќа“, објави едно лице во коментар како одговор.

„Мислам дека никој нема проблем со вашиот син да ве гушне, само фактот дека се чини дека имате нешто со вашиот син. Облечена сте прилично секси за фудбалски натпревар во средно училиште“, напиша друг.

„Ewww. Мислев дека ова е неговата девојка‼️“ извика друг.

Синот Брикстон реши да се справи директно со одговорите: „А да ја оставите мајка ми на раат. Никогаш не ме злоупотребувала, правејќи нешто сексуално со мене или моите пријатели, ниту ме дотерувала. Таа е мајка ми, таа е мојот херој, видеото на кое се гушкаме беше една обична прегратка. Одете замарајте некој друг и можеби прегрнете ги вашите сопствени деца“.

 

Брикстон отиде понатаму за да објасни дека неговата мајка првпат го видела како носи кошула со испечатени броеви за да му оддаде почит на неговиот татко кој си го одзел животот во 2021 година.

 

 

„Мајка ми е мојот херој. Само ја прегрнав по натпреварот и јас ја кренав така, таа не скокна врз мене. Мојата мајка е единствената личност која е тука за мене цел живот. Пораснав со татко алкохоличар кој доаѓаше и си заминуваше кога сакаше, беше одличен татко кога беше трезен, но не беше, беше толку мрачен и различен. Тој навистина никогаш не се појави на ниту еден од моите натпревари или нешто слично на тоа, мојата мајка беше секогаш тука кога играв“.

„Татко ми заврши со самоубиство минатата година, а оваа година го сменив мојот број на 44 поради датумот на неговата смрт (4.4.21). Сега таа прв пат ме виде лично да го носам, па очигледно таа беше многу емотивна, а исто и јас. Сето тоа беше голема прегратка од мене до неа.

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *