Мајка со итно предупредување до сите родители откако го спасила своето бебе благодарение на мајчиниот инстинкт

Џена Доек е мајка која неодамна доживеала многу шокантен случај во својот живот. За среќа, жената го спасила животот на своето новороденче, бидејќи итно ја однела во болница верувајќи само на својот мајчин инстинкт. Сега мајката ги повикува родителите да му веруваат на својот инстинкт ако мислат дека нешто не е во ред. Еве што всушност се случило со мама и нејзиното новороденче.

Бебето многу брзо развило состојба опасна по живот.

Цена, која живее во близина на Мелбурн, ја однела својата мала новородена ќерка во болница кога имала само две недели. Бебето добило обична настинка, а состојбата брзо станала опасна по живот.

Белите дробови на бебето брзо колабирале и таа имала срцева слабост. Сето тоа резултирало со исцрпувачки тобоган од бдеење покрај креветот, итни процедури и бавно подобрување.

Тоа бил мајчиниот инстинкт кој го спаси бебето.

 

Сега, бебето е старо 5 недели и сè уште имаат проблеми. Но, добрата вест е дека Пикси конечно може сама да дише.

Шокираната, но сега олеснета мајка сака другите родители да знаат дека никогаш не е претерано да се однесе бебе во болница ако забележите дека нешто не е во ред.

Таа вели: „Сестрата на Пикси рече дека секогаш треба да му верува на мајчиниот инстинкт и ние апсолутно ја направивме вистинската работа во вистинско време и ја доведовме во болница“.

 

Г-ѓа Доек сега размислува за она што се случило, велејќи: „Ми беше кажано дека мојот мајчински инстинкт ѝ го спасил животот. Да чекав до следното утро, веројатно ќе раскажувавме поинаква приказна токму сега. Никогаш во милион години не помислив дека обичната настинка речиси може да убие бебе“.

 

Најзаканувачкиот знак, според мајката, бил кога Пикси, нејзиното шесто бебе, почнало тешко да дише, а потоа станало вознемирено.

Неколку часа откако Пикси одбила шише, девојчето станало лесно раздразливо, а потоа се влошило. Така, мајката решила итно да ја однесе во болница. А сега вели дека овие симптоми родителите никако не смеат да ги игнорираат.

Доколку сакате добра акција или пак забегани и жестоки случки само за најхрабрите читатели, тогаш посетете го каналот Жестоко. Предупредување: Содржините може да ве вознемират!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *