Македонец пријавува исчезната жена во полиција (виц)

Се јавува Македонец во полиција:
– Ало, дали е тоа полиција?
– Да, кажете!
– Жена ми уште пред 3 дена излезе да ми купи мезе за со пивото и уште ја нема! Што да правам?
– Пржи компири!

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *