Македонец во црква (виц)

Македонец оди во црква и се моли гласно:
– Господи, последните неколку години беа толку тешку, толку тажни… Ти ги зеде кај себе мојот омилен актер Патрик Свејзи, мојата омилена актерка Елизабет Тејлор, мојот омилен пејач Мајкл Џексон, мојата омилена пејачка Ејми Вајнхаус, мојата уште поомилена пејачка Витни Хјустон.
Господи, ако имаш малку време, можам да ти ги кажам имињата на моите омилени политичари…

Коментирај анонимно

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.